Pozemková mafia, vydieranie, korupcia a smrť. To sú hlavné dôvody, prečo sa slovenskí farmári opäť rozhodli protestovať. K tomu sa pred pár dňami pridala informácia o záhadnej smrti farmára zo Šamorína, ktorého údajne mala vydierať developerská mafia. S týmito šokujúcimi informáciami prišla pred pár dňami Iniciatíva poľnohospodárov, ktorá v tejto súvislosti odovzdala policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému trestné oznámenie pre podozrenie, že šamorínsky farmár Vladimír Rybár bol zavraždený. Rodine, konkrétne synovi nebohého farmára, sa celá táto iniciatíva nepozdáva a nepáči. Tvrdí, že s tým nechce mať rodina nič spoločné a že ich jednoducho manipulujú cudzí ľudia.

Nečakané zmiznutie

Začiatok posledného novembrového týždňa minulého roka sa začal pre rodinu šamorínskeho podnikateľa, farmára Vladimíra Rybára, viac ako tragicky. Po tom, čo sa hlava rodiny nevrátila domov a starší syn nahlásil na polícii otcove zmiznutie, rozhodla sa rodina pustiť do pátrania aj sama. O pár hodín, nad ránom už bolo jasné, že otec sa domov nevráti. Rodina ho našla parku neďaleko rodinného domu, v ktorom žili bez známok života a s početnými reznými ranami po tele.

Bola to samovražda?

O tom, že sa v Šamoríne stalo niečo nezvyčajné a podozrivé sa začalo hovoriť pred pár dňami, keď slovenskí farmári iniciovali ďalší štrajk farmárov. Zástupcovia OZ Iniciatíva poľnohospodárov sa stretli dokonca s policajným prezidentom Milanom Lučanským. Základným dôvodom je podľa nich násilná smrť farmára z okolia Šamorína. "Boli sme u rodiny zavraždeného niekoľko hodín a vieme, že bol vydieraný novodobou mafiou,"povedal zástupca združenia, známy farmár z východného Slovenska, František Oravec.

Podľa jeho vyjadrenia bol Vladimír Rybár zavraždený kvôli jeho pozemkom. Syn nebohého farmára, starší Vladimír (34) však tvrdí, že to nie je pravda.„My tých ľudí vôbec nepoznáme (hovorí o farmároch, pozn. autora), oni sa však tvárili, ako keby otec poznali sto rokov, no pokiaľ k nám neprišli, my sme o nich nikdy nepočuli,“šokuje nás syn Vladimír, ktorého sme doma navštívili.

Viac sa o záhadnej smrti podnikateľa zo Šamorína a o tom, čo si o dianí okolo jeho smrti myslí syn,  dozviete v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ >>

Mohlo by vás zaujímať: