Polícia spustila v utorok (16. 7.) v Trnave pripravovanú a monitorovanú akciu pod krycím názvom Talia. Jej výsledkom bolo zadržanie dílerky pervitínu, ktorá ho distribuovala počas niekoľkých mesiacov. Policajti ju zadržali na trnavskom sídlisku Vodáreň, priamo pri predaji pervitínu koncovému užívateľovi.

"Počas tejto akcie policajti monitorovali viacero osôb, vykonali prehliadku nebytových priestorov, domovú prehliadku a zaistili väčšie množstvo svetlohnedej kryštalickej látky s obsahom metamfetamínu, nachádzajúcej sa v zatavenej striekačke a v piatich mikroténových vreckách," informovala o tom trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Ako dodala, polícia predložila látky na expertízne skúmanie. Podľa predbežných výsledkov asi tretiny zaistených vecí mala žena pri sebe minimálne 86 jednorazových dávok.

"Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave obvinil 26-ročnú ženu z prechovávania a distribúcie drog a spracoval návrh na jej väzobné stíhanie. V zmysle zákona jej hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Do rozhodnutia súdu zostáva žena v cele policajného zaistenia," doplnila hovorkyňa.