„Cirkev by mala mať iné poslanie než zneužívanie a rozbíjanie rodiny,“ so slzami v očiach hovorí Bratislavčanka Anna. Vedela, že jej dcéra navštevuje bohoslužby Apoštolskej cirkvi na Slovensku, ale spočiatku na tom nevidela nič zlé. Lenže mladá žena začala chudnúť, bola čoraz strhanejšia. Matka sa od príbuzných dozvedela, že aj ich lanárila do tohto spoločenstva.

„Začala striktne dodržiavať všetko, čo je písané v Biblii. Darmo sme jej hovorili, že kňazi majú vysvetľovať metafory, ktoré tam sú. Celé dni študuje Bibliu. Predtým sa venovala športu a iným záľubám, teraz všetko nechala,“ krúti hlavou zúfalá matka.

Nešťastná matka: Je presvedčená, že Apoštolská cirkev manipuluje s jej dcérou.
Nešťastná matka: Je presvedčená, že Apoštolská cirkev manipuluje s jej dcérou.
Zdroj: Monika Mikulcová

Zúfalá matka: Je presvedčená, že Apoštolská cirkev manipuluje jej dcéru. Foto: Monika Mikulcová

„Príbeh, ktorý opisujete, neznie ako príbeh kohokoľvek z Apoštolskej cirkvi,“ reagoval na naše otázky biskup ACS Ján Liba. „Apoštolská cirkev na Slovensku je štátom uznaná cirkev, ide o protestantskú, evanjelikálnu kresťanskú denomináciu. Je časťou celosvetovej denominácie Assemblies of God, vo svete sa k nej hlási približne 67 miliónov ľudí,“ dodal.

Každý má na Slovensku právo na slobodu vyznania. To však neznamená, že nemôžeme upozorniť na niektoré javy v náboženských spoločenstvách, ktoré časť spoločnosti vníma negatívne.

VIDEO: Pop-rockové piesne vytvárajú na bohoslužbe príjemnú atmosféru.

Viac si o „znovuzrodených kresťanoch“, ako o sebe hovoria, prečítate v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ.

Zdroj: Plus 7 dní