Správa o skone bývalého starostu obce pod hradom Krásna Hôrka prišla len niekoľko hodín potom, čo Slovensko obletelo video šialenej jazdy vodiča, ktorý napokon spôsobil tragickú nehodu. Zomrela pri nej 56-ročná žena. K mimoriadne nešťastnej udalosti došlo 25. apríla 2023 v skorých ranných hodinách na ceste pri obci Hrhov v okrese Rožňava. Strieborný mercedes  vošiel do protismeru a následne nabúral do auta značky Škoda Fabia. Ako neskôr vysvitlo, za volantom vozidla, ktoré spôsobilo nehodu, mal sedieť exstarosta Peter Bollo.

Trestné stíhanie

Aké zranenia utrpel, polícia doteraz nekonkretizovala. Rovnako nepriblížila stav vodiča druhého auta, ktorý na rozdiel od svojej spolujazdkyne nehodu prežil. ,,Vzhľadom na rozsah zranení nebolo možné vodičov podrobiť dychovej skúške, preto im bol na zistenie prítomnosti alkoholu, prípadne iných omamných látok v ich organizme odobratý biologický materiál," potvrdila v deň tragédie polícia. Zverejnila už len toľko, že ,,rožňavský policajný vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví.“

Video, ktoré zachytil ďalší účastník premávky, naznačovalo, že exstarosta jazdil v osudný deň skutočne nebezpečne. ,,Niečo také som ešte nevidel! Ten vodič už na Soroške išiel ako šialenec. Brzdil, pridával, prechádzal z jednej strany cesty na druhú. Akurát som chcel volať políciu, keď opäť vošiel do protismeru a... “ opísal očitý svedok udalosti. Po zverejnení videa sa, najmä na sociálnych sieťach, spustila lavína obvinení, že vodič mercedesu musel byť pod vplyvom alkoholu, čo však  výsledky krvných testov údajne vyvrátili.

Zdravotné problémy

Nie je však vylúčené, že mohol mať  zdravotné problémy, pretože deň pred nehodou Bollo vraj vyhľadal lekársku pomoc. Obyvatelia Krásnohorského Podhradia vravia, že bol vážne chorý už dlhšie obdobie. Súčasný starosta obce Štefan Kún sa k týmto informáciám vyjadriť nechcel, Plus 7 dní však aktuálne potvrdil, že jeho predchodca vo funkcii skonal. ,,Peter Bollo zomrel vo štvrtok 27. apríla v skorých ranných hodinách. Česť jeho pamiatke,“ vyjadril sa stručne Štefan Kún s tým, že príčiny úmrtia zatiaľ nepozná.

Dlhoročný starosta

Peter Bollo bol starostom obce 12 rokov. Do funkcie nastúpil v roku 2010 ako nominant strany Most-Híd. O dva roky neskôr sa musel v tejto pozícii popasovať s udalosťou, ktorou žilo celé Slovensko, s požiarom hradu Krásna Hôrka. Následne tlmil emócie, keď si obce na svoju propagandu vyhliadli kotlebovci, ktorí sa rozhodli robiť poriadky s miestnymi Rómami. Pamätné sú policajné manévre pod vyhoreným hradom na jeseň  2012, kedy sa prívrženci Marián Kotlebu a jeho strany vybrali upratovať osadu. Aj sám Peter Bollo sa však dostal do merka  orgánov činných v trestnom konaní. Hovorí sa o niekoľkých nezodpovedných jazdách, v roku 2018 ho dokonca prichytili opitého za volantom.