Prišiel, usmial sa a odišiel spokojný! Špecializovaný trestný súd schválil dohodu o vine a treste, ktorú uzavrel vplyvný konkurzný právnik Zoroslav Kollár spolu s prokurátorom Úradu špeciálnej prokurarúry. Kollár teraz musí zaplatiť peňažný trest vo výške 70 000 eur. V prípade nezaplatenia mu hrozí náhradný 14-mesačný trest odňatia slobody.

Dohoda o vine a trest sa týka korupčných káuz v prípade bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského a bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Do budovy Špecializovaného trestného súdu prišiel Kollár s miernym predstihom. Na sebe mal slnečné okuliare, ktoré si dal dole tesne pred tým, ako vošiel do pojednávacej miestnosti. Na hlave mal čiernu šiltovku. Pri tom ako čakal na začiatok verejného zasadnutia si prítomných novinárov nevšímal. Sem tam prehodil zopár slov  so svojím advokátom  a následne pozeral do svojho telefónu. Do pojednávacej miestnosti vstúpil presne o ôsmej hodine ráno.

Zoroslav Kollár na Špecializovanom trestnom súde spolu so svojím advokátom.
Zdroj: Karol Farkaš

Po hodine vyšiel z budovy súdu vysmiatý a hlavne spokoný Zoroslav Kollár a  predstúpil pred novinárov. „Toto je skončenie bitky a nie skončenie vojny. Budúcnosť bude pre všetkých, vrátane vás novinárov ešte zaujímavá,“ začal  svoje vyjadrenie vplyvný konkurzný právnik .

„Napriek tomu, že som bol 16 – mesiacov v kolúznej väzbe, ktorú považuje väčšina ľudí za novodobý nastroj mučenia a nátlaku som neprijal žiadné ponuky na spoluprácu, ktoré mi boli v pravidelných intervaloch ponúkané. Myslím si, že ak človek urobí nejakú chybu, tak si musí niesť za ňu dôsledky sám a nesmie si riešiť svoje problémy tým, že si ich vyrieši, že ublíži nezákonne nejakým sovjim blízkym známym alebo kamarátom,“ pokračoval ďalej Zoroslav Kollár vo svojom vyjadrení.

Zoroslav Kollár na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku spolu so svojím advokátom.
Zdroj: Karol Farkaš

„Čiže nie som kajúcnik, nikoho som neudal a nikoho neusvedčujem. Popísal som iba skutky, ktoré sa stali. Orgány v činné v trestnom konaní nejakým spôsobom toto vyhodnotili. Ja som uzavrel dohodu o vine a treste, ktorá bola schválená súdom a týmto je táto záležitosť uzavretá,“ uravrel svoje vyjadrenie Zoroslav  Kollár.

Na ďaľšie otázky už neodpovedal. Spolu so svojím advokátom nastúpili do naštartovaného auta, ktoré ich priviezlo a odfrčali preč. Zoroslav Kollár je obvinený aj v kauze Víchrica. Prípad sa týka korupcie na súdoch.