„Poznám Lehela Horvátha približne od roku 2000. Ja som vstúpil do skupiny v roku 2001 na žiadosť Kristiana Kádara, ktorý sa bál Csabu Reisza. Kádar si myslel, že keď vstúpime k sátorovcom, tak mu Andrej Reisz neublíži,“ začal svoju výpoveď Zsolty Nagy alias Csonti.

Nagy bol zaradený k druhému najdôležitejšiemu mužovi mafiánskeho zoskupenia Andorovi Resizovi kvôli tomu, že mal zbraň v legálnej držbe.  „Robil som mu šoféra aj ochrankára. Andor Reisz sa často stretával s Lehelom Horvathom a rozprávali sa o zločinoch. Skupina robila podvody, poisťovacie podvody, vraždy, lúpeže a aj vraždy na objednávku. Horváth si napríklad  objednal krádež bezpečnostnej schránky a potom aj likvidáciu toho, kto tu krádež vykonal. Lehel predo mnou zastrelil exekútora Slobodu,“ pokračoval ďalej Nagy po svojej výpovedi.

Zsolt "Csonti" Nagy počas svojej výpovede pred senátom Špecializovaného trestného súdu.
Zdroj: Karol Farkaš

Potom ako zabili Andora Reisza prešiel Zsolty Nagy priamo pod Lajosa Sátora.

„Mal som tú istú úlohu. Bol som ochrankár aj šofér. Mal som na starosti komunikáciu medzi ľudmi s ktorými sa chcel Sátor stretnúť. Používali sme telefóny, ktoré fungovali len cez internet. Zločinecká skupina skončila v roku , keď Lajosa Satora zavraždili Lehel Horvath a Kristian Kádar.“

Čonti: „Sátor sa nebál, že ho policajti chytia, lebo mal preukaz SIS.“
Zdroj: Jozef Habočík

Podľa Zsoltyho Nagya na svojom pozemku  Horváth zakopal viacero bielych koní, teda nepohodlných ľudí a mohol zastreliť aj Andora Reisza. Obžalovaný Horváth mal na svojom pozemku aj marihuanovu plantáž, ba dokonca aj cigaretovú továreň.

Výpoveď Zsoltyho Nagya v prípade Lehela Horvátha, ktorý je obžalovaný z piatich vrážd a krádeže 45 000 milionov slovenských korún bude pokračovať zajtra pred senátom Špecializovaného tresneho súdu.