Akoby sadla na lep nedotknuteľným oligarchom, ktorí začali vo veľkom využívať biele kone, tzv. kajúcnikov. Viacerí z nich sa vďaka spolupráci s orgánmi činnými v trestnom konaní dostali von z basy.

Najnovšie vykopla polícia dvere na byte bývalého riaditeľa elitnej NAKA Branislava Zuriana, zatiaľ čo on bol v zahraničí. Stalo sa tak len pár dní potom, čo sa tajne zišla elita štátu na čele s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v špeciálnej miestnosti v jednej z budov SIS. Desať vrcholných činiteľov tam riešilo ovplyvňovanie vyšetrovaní veľkých korupčných káuz ako aj úlohu tzv. kajúcnikov v nich. Miestnosť bola zabezpečená proti odpočúvaniu. Iniciátorom schôdzky mal byť predseda vlády Eduard Heger.

Keď polícia Zurianovi vyvalila dvere, začala mu prehľadávať byt. Bývalý riaditeľ NAKA bol v tom čase v zahraničí, kde je aj doteraz. „Podľa fotiek, ktoré mi poslal syn, zrejme použili baranidlo. Dvere boli totiž bezpečnostné. Vyšetrovateľ mi povedal, že som obvinený. Netuším z čoho. Ani môjmu advokátovi to nepovedal,“ povedal Zurian pre Plus7dni.sk.

Saková: Krvou podliate oči

Škandál okolo Zuriana nenechal chladnou ani našu politickú scénu. Najostrejšie vyjadrenie smerovala na adresu polície bývalá ministerka vnútra Denisa Saková, v súčasnosti členka strany Hlas.

“Dnešná razia u bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana, ktorý skončil vo svojej funkcii len pred šiestimi dňami, ma utvrdila v presvedčení, že to, čo sa na Slovensku deje, nie je žiadne očisťovanie krajiny, ale jakobínska doba, kde dochádza k boju silových zložiek a vybavovaniu si účtov navzájom. Všetci vidíme, možno až na hŕstku zaslepencov s krvou podliatymi očami, že možno prvotná ambícia v očisťovaní krajiny sa vymkla spod kontroly a stíhaní sú ľudia, ktorí si zaslúžia za svoju celoživotnú prácu rešpekt a úctu celej krajiny,“ zareagovala Saková.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) zas hovorí o rozklade štátu a o akútnej potrebe postaviť Slovenskú republiku odznova. „Ak je obvinenie exšéfa NAKA odôvodnené, je to zlé, ak nie je, je to ešte horšie," napísal na sociálnej sieti.

FOTO vyvalených Zurianových dverí si pozrite v GALÉRII>>

Čím sa chce exšéf NAKA živiť po odchode z polície, sa dočítate v aktuálnom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ>>