Potom, čo sa Robert Mistrík vzdal kandidatúry na prezidenta v prospech Zuzany Čaputovej, sa podľa prieskumov stala horúcou kandidátkou na post hlavy štátu.

Zatiaľ, čo kolegovia v boji o prezidentské kreslo stavili i na svoje manželky, a teda potenciálne prvé dámy, o Čaputovej sme vedeli, že je rozvedená, má 17-ročnú a 15-ročnú dcéru a po jej poku je partner, ktorého však držala v tajnosti. Až doteraz. Na sociálnych sieťach konečne odhalila o koho ide.

Kto je Zuzana Čaputová >>

Je skvelý

Ako napísala Zuzana Čaputová na svojom Facebooku, v snahe uchrániť svojich najbližších pred útokmi, sa ich snažila nezaťahovať do kampane, no pod tlakom šíriacich sa konšpirácií, sa rozhodla dať svojmu partnerovi „tvár“.

„Žijem sama so svojimi dcérami. Mojím priateľom, ktorý mi je aj v týchto dňoch veľkou oporou je skvelý človek, Peter Konečný. Peter je hudobník, fotograf, textár. Píše a prekladá poéziu. Je jazzový kontrabasista a basgitarista,“ predstavila svojho partnera Čaputová verejnosti.

Bude z neho prvý pán?

V stredu večer bola pritom Čaputová hosťom v Show Jana Krause, kde sa nevyhla ani otázkam ohľadom súkromia. Na margo toho, že držala parnera v tajnosti povedala: „Nemala som pocit, že by to mal bulvár riešiť.“ 

Na otázku o vydaji a či by nebolo lepšie mať na oficiálnych akciách po boku „prvého pána“ povedala: „Nie je to podmienka. Je to tradičná vec, ľudia si predsa len volia prezidenta a nie rodinu.“  A jedným dychom dodala, že by prípadnú rolu partnera prezidentky určite ustál.

Pozrite si rozhovor Zuzany Čaputovej v Show Jana Krause >>

„Bol súčasťou projektu “Veľkí herci malým deťom” ako autor a textár viacerých piesní, ktorých výťažok putoval na detské onkológie. Ako textár spolupracoval aj na dobročinnom projekte “Úsmev ako dar”. Vo voľnom čase fotí a mnohé moje fotky fotil práve on. Peter je dobrý a slušný človek, ktorého si veľmi vážim,“ ozrejmila viac prácu svojho partnera Čaputová v statusu na Facebooku.