Slovenská hlava štátu oslávi tento rok v júni 49 rokov. Popri náročnom pracovnom programe dávam svojim očiam zabrať, keďže musí čítať rôzne zmluvy a príhovory. A ako je známe, rada číta knihy, hoci jej pri náročnom programe nezostáva veľa času.

Avšak na svoje hobby sa snaží nájsť čas a zároveň aj podporiť slovenských autorov či naše kníhkupectvá. "Cestou z práce som si zašla kúpiť knihu do neďalekého kníhkupectva," povedala pred časom prezidentka, čím len potvrdila svoj záujme o literatúru.

Na svoj koníček si Zuzana Čaputová našla chvíľu aj druhú májovú sobotu. "Konečne čas na dobrú knihu. Tentokrát o vývoji demokracie na Slovensku. Užite si krásny pohodový víkend, či už pri dobrej knihe alebo v prírode," napísala na svojom profile na sociálnej sieti prezidentka.

To, že prezidentka rada číta knihy je známa vec, no to, že na čítanie potrebuje dioptrické okuliare mnohí Slováci dodnes nevedeli. A možno aj preto získala behom niekoľkých minút pod zverejnenou fotografiou viac ako 2-tisíc "lajkov" od svojich fanúšikov na sociálnej sieti. Či to bolo práve pre jej nové okuliare však nevedno. Veď posúďte sami!

Fotku prezidentky v okuliaroch nájdete v galérii