Tip na článok

Zvrat v kauze Čistý deň: Kto vydiera ministra Richtera?

Kauza okolo resocializačného centra Čistý deň a jeho klientiek neutícha. Naopak, toľko medializovaný prípad z Galanty sa ďalej zamotáva. Najnovšie vyšla opozičná strana SaS so stanoviskom, ktoré minimálne šokuje.

Galéria k článku (7 fotografií )
Minister Richter: V kauze Čistý deň zrejme ťahá za kratší koniec.
Boris Kollár tiež figuruje v kauze Čistého dňa.
Minister Richter: V kauze Čistý deň zrejme ťahá za kratší koniec.

Vydieranie Richtera?

„Reakcie ministra práce Jána Richtera na dianie v resocializačnom centre Čistý deň sú rovnako absurdné ako zotrvávanie premiéra Roberta Fica v byte trestne stíhaného podnikateľa Ladislava B.,“ píše v stanovisku predseda SaS Richard Sulík. Podľa Sulíka u Richtera treba pripustiť, že jediným dôvodom, pre ktorý ešte neodňal Čistému dňu akreditáciu, môže byť vydieranie. Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová si myslí, že „inak ako tým, že je vydieraný, sa nedá vysvetliť to, že kryje chrbát Tománkovcom a v rozpore s názorom komisie chráni Čistý deň, namiesto detí".

Príde o kreslo?

„Žiadny normálny, slobodný politik, by v situácii, keď sa vyšetruje sexuálne zneužívanie detí, ich týranie, keď sa klienti zneužívajú na politické ciele, keď sa nedodržiavajú výchovné štandardy a keď existujú aj podozrenia z majetkovej trestnej činnosti, takto nekonal. Navyše, v rozpore s odporúčaním akreditačnej komisie,“ nešetrí Sulík ministra.„Pýtame sa spolu s občanmi, čím by mohol byť minister Richter vydieraný. Poskytoval mu Čistý deň alebo jeho neplnoleté klientky nejaké protizákonné služby?“ pýta sa Sulík, ale bližšie tieto služby nešpecifikuje. Na margo nečinnosti ministra majú jednoznačný názor:„Opäť ho vyzývame, aby odstúpil.“

VIDEO Plus 7 Dní