Už je to 40 rokov, čo po prvýkrát nočný klub Studio 54 otvoril svoje brány. Z bujarých, nevkusných a divokých večierkov sa stali legendy. Studio 54 navštevovalo mnoho známych tvári, vrátane Andyho Warhola, Donalda Trumpa, Michaela Jacksona.

Dostať sa dovnútra nebolo jednoduché. Jeden zo zakladateľov klubu totiž stál pri dverách a jediným mihnutím prsta rozhodoval o tom, kto pôjde dnu. Odôvodňoval si to tým, že každý návštevník musí byť niečím špeciálny. Možno aj pre to, vydržal len tri roky.

Ľudia boli v tej dobe schopní urobiť čokoľvek, aby sa dostali dnu. Jeden zákazník dokonca takmer uškrtil SBS pri vchode, ktorá ho nechcela pustiť. Preskakovali ostnaté ploty a jeden dokonca zomrel. Keď ste sa už však tam dostali, dôležité bolo aby vás pustili ďalej, do podzemných priestorov, kde bola len samá smotánka, VIP hostia.

V decembri roku 1978 vtrhli do klubu policajti a v stropoch našli vrecia plné peňazí. Majitelia boli okamžite zatknutí. Za utajený zárobok vo výške 2,5 milióna dolárov, im súd udelil trest tri a pol roka vo väzení. Usporiadali tak rozlúčkový večierok s názvom: „Koniec modernej Gomory.“

Pozrite si FOTOgalériu ako to vyzeralo v najhriešnejšom nočnom klube v New Yorku

John Travolta

Studio 54 prežilo len tri roky. Potom ho zatvorili.
Studio 54 prežilo len tri roky. Potom ho zatvorili.
Zdroj: INSTAGRAM