Modeling už nejaký ten rôčik nie je doménou superštíhlych a vysokých žien. Brandža sa od čias Twiggy zmenila a ponúka kariéru na mólach a obálkach časopisov aj pre ženy krv a mlieko, dokonca viac než to. Krásky plus size nie sú dnes ničím výnimočným, hoci na niekoho stále pôsobia kontroverzne. Pritom dodávajú sebavedomie príslušníčkam nežnejšieho pohlavia, ktoré psychicky trpia pre tukové vankúšiky či nadváhu.

Sú ľudia, ktorí mdelky s rozmermi L, XL či XXL obviňujú z propagácie nezdravého životného štýlu, nadmernej konzumácie a nedostatku pohybu. Ale nie je to takmer to isté, ako keď sa dievčatá pod tlakom chudých krások titulných stránok módnych magazínov snažia dosiahnuť veľkosť oblečenia XS a skončia s anorexiou či bulímiou?    Žiadny extrém nie je dobrý ani zdravý. Každá dáma
sa má cítiť vo svojom tele dobre a komfortne, nezávisle od toho, koľko váži. Modelky plus size sú toho dôkazom. 

Neprispôsobuje sa

Mladá Američanka Riley Ticotinová (26) nosí veľkosť 44 a je na svoje telo hrdá. Dokazuje, že krása nepozná rozmery a že dôležité je niečo iné než ručička na váhe či čísla na centimetri. Najdôležitejšie je podľa nej mať rád vlastné telo a akceptovať ho také, aké je. Ľudia nosia rôzne veľkosti šiat, majú rôznu farbu pleti či vlasov, ale všetci sú pekní a výnimoční. Nemá zmysel prispôsobovať sa akýmsi schémam krásy a snažiť sa podobať na niekoho iného.

Riley Ticotinová
Riley Ticotinová
Zdroj: PROFIMEDIA