Keď sa povedia pojmy, mafia, kartely alebo organizovaná skupina prebehne nám mráz po chrbte. Na Slovensku si najčastejšie predstavíme Mikuláša Černáka a zo sveta najviac rezonuje Pablo Escobar alebo Al Capone. Toto sú však jednotlivci.

Potom sú tu gangy, ktoré sú omnoho nebezpečnejšie. Nazývajú sa aj „rodina“. Na ich dennodennom poriadku sú lúpeže, drogy, zbrane, obchod s ľuďmi či vraždy.

Pozrite si NAJobávanejšie mafiánske gangy, ktoré ovládajú podsvetie na svete >>

Bratva

Bratva
Bratva
Zdroj: ARCHÍV

Ruská mafia Bratva patrí k najrozšírenejším organizáciám na svete. Má približne 500-tisíc členov. V preklade to znamená „bratstvo“. Zaraďuje sa tiež k najbrutálnejším. Pod ňou si môžeme predstaviť rôzne druhy zločinu. Nemá žiadne zľutovanie a je pre ňu charakteristické brutálne násilie – nájomné vraždy, obchod s drogami a bielym mäsom, bombové útoky a vyberanie výpalného.

Organizované zločiny v Rusku začali vznikať najmä za Sovietskej éry. V gulagoch sa vytvorili skupiny mužov, ktorí mali rešpekt. V 70. až 80. rokoch 20. storočia došlo k prehĺbeniu ich vplyvu až do Ameriky. Kto im stál v ceste, prišiel o život. Bratva patrí medzi najbohatšie mafie, ktorej obraty sa odhadujú na 200-miliárd dolárov.