Predstava ľudského kanibalizmu naháňa hrôzu, aj keď archeologické nálezy ukazujú, že v prvopočiatkoch ľudskej spoločnosti bol prirodzenou súčasťou života, no vývojom bolo ľudožrútstvo zavrhnuté, zakázané a trestané. A i keď rituálny či núdzový kanibalizmus úplne nevymizol, v žiadnom štáte na zemi nie je povolený alebo tolerovaný. Špeciálnu skupinu tvoria psychicky narušení vrahovia, často sérioví, ktorým pre potešenie nestačí len samotné zabitie.

Kanibalizmus sa objavil aj na Slovensku vo východoslovenskej obci Kysaku. Vrah pripravil o život dievčatá na rovnakom mieste, rovnakým spôsobom. Aj ich telá pochoval blízko seba. Rozštvrtené a zohavené ich zakopal v lese do jamy veľkej 1,6 krát dva metre a hlbokej asi 60 centimetrov.  Prečítajte si o najznámejších kanibaloch na svete. 

Andrej Čikatilo

Andrej Čikatilo pochádzal z Ukrajiny.  Od roku 1978 vraždil ženy a deti v Rusku. Prezývali ho aj Rostovský mäsiar. Mučil a pozabíjal najmenej 53 obetí. Vyžíval sa v jedení ženských tiel, žul ich maternice a bradavky. Popravili ho v roku 1994 zastrelením.

Andrej Čikatilo
Andrej Čikatilo
Zdroj: INTERNET