Najbrutálnejší svetoví sérioví vrahovia v dejinách. Pri  rekapitulácii ich strašných činoch sa nechcel veriť, že sa toľko zloby a sadizmu môže v človeku nahromadiť. Skúmali ich psychiku, detstvo a rôzne vonkajšie vplyvy. Jedna spoločná črta sa u nich však našla. Aj keď každý pochádzal z inej krajiny alebo mesta, nikto nevyrastal tak povediac v tradičnej rodine. Boli zneužívaní, týraní, podceňovaní a zanedbávaní.

Prečítajte si o ohavných činoch, pri ktorých ani nebudete veriť, že TOTO človek dokáže

Gary Ridgway – Vrah od Zelenej rieky

Gary Ridgway
Gary Ridgway
Zdroj: INTERNET

Gary Leon Ridgway  bol považovaný za vraha, ktorý mal na svedomí najviac obetí v dejinách Washingtonu. Mal za sebou nepodarené dve manželstvá, nie veľmi dobrý vzťah s matkou, a tak si vytvoril averziu voči ženám. Jeho obeťami boli prostitútky. Neďaleko miesta, kde postávali, v rieke Green River, čo v preklade znamená „Zelená rieka“ našli telá piatich žien.

Ženy škrtil najskôr rukami, neskôr začal používať  opasky, tričká, pančuchy. Nahé telá pohadzoval v okolitej prírode alebo do rieky. V niektorých prípadoch sa dokonca vracal k svojim obetiam a aj v štádiu rozkladu mal s nimi pohlavný styk. Pri výpovedi na súde, popisoval, že po nich už liezli červy a lietali muchy. Nevadilo mu to, pretože mal nad nimi kontrolu.

Ridgway sa nakoniec priznal k 71 vraždám. Väčšina jeho ohavných činov bola medzi rokmi 1982 až 1984, avšak jeho vyčíňanie sa odhaduje až na 20 rokov. Medzi nimi sa tretíkrát oženil, a tak vraždiť prestal. Svoju úchylku však nevydržal potláčať dlho a tak aj počas tretieho manželstva sa opäť vrátil k vraždám. Odsúdili ho za 48 vrážd, nakoľko ostatné obete sa buď nepodarilo identifikovať alebo sa nenašli.  V rovnakom počte dostal aj odsúdení na doživotie. Za každú obeť dostal ďalších 10 rokov za manipulovanie s dôkazmi, a tak sa ku jeho trestu pripísalo ďalších 480 rokov.