Sú obrazom našej spoločnosti, ale občas by nemuseli byť. Politológ vraví, že od politikov by sme mali skôr vyžadovať, aby boli viac elitou ako zrkadlom občanov. „Tituly netreba, lebo hodnota diplomu môže byť pochybná. Akú má napríklad ten, ktorý získal Andrej Danko, Igor Matovič alebo Boris Kollár. To o ich IQ nič nehovorí,“ zamyslel sa Radoslav Štefančík. „V Nemecku sú príklady úspešných politikov, ktorí nemali vysokú školu. Napríklad aj bývalý šéf Európskeho parlamentu Martin Schulz bol knihovník,“ povedal. Nikdy však podľa neho nie je pre politika dobré, ak sa mu národ smeje. Ak hromadí namiesto pozitívnych bodov v diskusiách, prevratných návrhov, neprestrielných argumentov a zapamätaniahodných hlášok len audiovizuálny materiál, ktorý slúži roky na žarty ľudu, je stratený. 

Čítal ako prváčik

Slová právnická osoba, čiarka, ktorá je združením, dva b, zátvorka, fyzických osôb alebo právnických osôb, čiarka, z ktorých aspoň jedna je odberateľom, koniec úvodzoviek. Úvodzovky... - video s poslancom za OĽaNO Vladimírom Zajačikom (72) otrocky rapotajúcim text aj s hlasným čítaním bodiek, zátvoriek a čiarok obletelo internet a azda všetky zábavné weby.

Z náhradníka ministra vnútra Romana Mikulca v parlamente si hádam každý robil žarty za prejav, v ktorom sa význam pozmeňovacieho návrhu úplne stratil. Veď kto by mu porozumel medzi všetkou tou nahlas pomenovanou interpunkciou? Ale zas, ktoré dieťa by nechcelo takéto diktáty. Zajačik hovorí, že sa len držal litery zákona, ktorá mu káže čítať doslovne. „Ak budem mať nabudúce pozmeňujúci návrh, tak ho, samozrejme, zas tak prečítam. Musím,“ dušuje sa. 

Učiteľom vraj nebol, ako by si človek mohol podľa jeho prednesu myslieť. Celý život podnikal na východnom Slovensku v biznise s ubytovacími zariadeniami a reštauráciami. Vraj s tým, že do národnej rady zas zasadne, ani nerátal. Svoje 53. miesto pokladal za nezvoliteľné. Okrem doslovného prednesu v pléne sa chce venovať tomu, aby parlament pomohol rozvoju turizmu. No a dodal, že na kandidátku ho nezlákal Igor Matovič, ale tvorí časť ľudí okolo Zmeny zdola Jána Budaja. Zajačik priznáva, že na komentároch ľudí na jeho adresu sa aj zasmial.

Poslanec OĽaNO Vladimír Zajačik.
Poslanec OĽaNO Vladimír Zajačik.
Zdroj: vladimír zajačik, olano, nrsr, poslanec
Vladimír Zajačik
Vladimír Zajačik
Zdroj: Archív