Nie, nie je reč o hviezdičkách z reality šou, ale o slovenských politikoch. Preč sú časy, keď si ľudia ani len nevedeli predstaviť, že by politikov zazreli inak ako v naškrobenej košeli a kravate. Bez ohľadu na to, či boli milovaní alebo nenávidení, ich obraz podsúvaný verejnosti málokedy vybočil zo zaužívaných noriem. Všetko zmenili sociálne siete, v našich lokalitách hlavne stále mimoriadne obľúbený Facebook.

Kto mu na Slovensku kraľuje a prečo, vysvetľuje Gabriel Tóth z blogu Katedra komunikácie a politický konzultant Radovan Choleva. 

1.   Peter Pellegrini   

Jamky na lícach, milý úsmev a fešácky zjav sú veľmi silnou devízou podpredsedu Smeru Petra Pellegriniho. Práve on mal za marec najviac interakcií na Facebooku spomedzi všetkých našich politikov. Vyše 1,3 milióna!

 

„Na svojom profile vystupuje Pellegrini v role štátnika. Najmä na konci jeho vládnutia sa snažil pôsobiť ako rozhodný líder v boji s pandémiou koronavírusu. Jeho príspevky sú profesionálne pripravené. Často využíva formát videí a do propagácie profilu dáva aj po skončení predvolebnej kampane značné finančné prostriedky,“ vysvetľuje Pellegriniho úspech Gabriel Tóth.

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: Martin Mikláš