Na hlase Jula Viršíka (†56) vyrástla celá jedna generácia, najbližší ani fanúšikovia, ktorým spríjemňoval život od ich rannej mladosti, sa nevedia spamätať zo šoku. Tento vysoký, statný a stále mlado vyzerajúci chlap nečakane skonal v stredu na chalupe v Malých Levároch, kam sa uchýlil po tom, čo svet zachvátila pandémia koronavírusu. Podľa viacerých zdrojov zomrel na zástavu srdca.

Moderátor s manželkou Adrianou (47), známa tetovaním a extravagantnými účesmi, prežívali pokojné obdobie. Chatu na Záhorí si kúpili pred trinástimi rokmi a definitívne sa tam presťahovali vlani vo februári, keď začala korona. „Keď sa raz do týždňa vraciam do Bratislavy, kde mám povinnosti v rádiu, priznám sa, akoby to už bolo pre mňa cudzie miesto. Skôr sa vidím doma tu na vidieku. Užívame si to. Môžeme ísť so psom k jazeru, bicyklovať sa, prejsť sa do lesa,“ povedal PLUS 7 DNÍ Julo Viršík presne pred rokom.

Ešte v nedeľu moderoval svoju reláciu Twentyfive na Rádiu Expres, kde posledné roky pôsobil. Smrť ho zastihla doma, keď bol údajne sám. "Videli sme tu najprv iba sanitku," povedali nám susedia.

Podvečer už pred Viršíkovou chalupou parkoval koroner, ktorý obhliadal telo. Keď sme sa v Malých Levároch zastavili, z domu práve vyšla šokovaná Viršíkova manželka Adriana a riešila formality.  Ich dcéra Nina, ktorá študuje v Holandsku, mu ešte večer napísala odkaz: "Ľúbim ťa, si navždy moja superstar (lebo viem, že hlúpy vtip by ťa určite pobavil. nikdy som nechcela, aby si mal iný zmysel pre humor)." 

FOTO vdovy Adriany na Záhorí nájdete v GALÉRII >>

FOTO Jula Viršíka s manželkou na chalupe na Záhorí nájdete v GALÉRII >>

Julo Viršík Preslávil sa ešte v deväťdesiatych rokoch v Rádiu Rock FM, poslucháčom sa neskôr prihováral z rádií Koliba a Okey. Popularitu mu prinieslo aj účinkovanie v televíznej šou SuperStar.

Zatiaľ čo súťažiaci, miesta aj okolnosti sa menili, Paľo Habera, na rozdiel od Viršíka, stále sedel na tej istej stoličke. Naozaj sa nezmenil? „Paľo je Paľo, on si ide svoje. Mne sa zdá stále konzistentný a spravodlivý, nikomu neublížil. Skôr doba je ostrejšia, tvrdšia, viac sa všetko zvlčilo. Možno v tomto kontexte sa zdajú jeho výroky miernejšie než kedysi,“ povedal nám vlani v máji slávny moderátor.

Dojímavý moment: Moderátor Rádia Expres oznamuje poslucháčom, že Julo Viršík zomrel: