Dospeli k záveru, že druhá miestnosť, v ktorej predpokladali, že nájdu pozostatky kráľovnej Nefertiti, neexistuje. Hľadanie skrytej hrobky vedľa hrobu Tutanchamóna začalo, keď anglický archeológ Nicholas Reeves, ktorý skúmal podrobné snímky hrobky, objavil niečo, čo vyzeralo ako slabé stopy alebo "duchovia". Na základe týchto skenov sa domnieval, že za hrobkou Tutanchamóna sa nachádza ešte jedna miestnosť. Úradníci v Egypte si, podľa vyjadrení, boli "na 90 percent istí, že za stenou slávnej tritisícročnej hrobky faraóna sa nachádza ďalšia miestnosť."

Reeves tvrdil, že pomerne malá hrobka bola pôvodne navrhnutá pre kráľovú Nefertiti a jej pozostatky by mohli ležať v hrobe za hrobkou Tutanchamóna. Pozostatky kráľovnej Nefertiti neboli nikdy objavené a boli predmetom mnohých špekulácií. Tritisícročná socha kráľovnej, ktorá je zachovaná v bezchybnom stave, ju urobila jednou z najznámejších žien starého Egypta. Sú tiež domnienky, že Nefertiti mohla vládnuť Egyptu ako faraónka v čase od smrti svojho manžela až do nástupu Tutanchamóna.

Takmer istota, a predsa...

Po vyjadreniach Reevesa sa zdalo, že radarové snímky podporujú jeho teóriu a viedli egyptské úrady k vyhláseniu o 90-percentnej istote, že ďalšia miestnosť skutočne existuje. Jedna teória naznačila, že by sa mohlo jednať o hrobku kráľovnej Nefertiti - o ktorej si myslia, že je to Tutanchamonova matka. Druhé skenovanie tiež podporilo teóriu, ktorá by bola najvýznamnejším objavom egyptskej histórie za celé desaťročia. Nový výskum však skončil s výsledkom, že ďalšia miestnosť sa v hrobke nenachádza.

Talianski odborníci z univerzity v Turíne použili nové, detailnejšie radarové snímky a tvrdia, že sú presvedčení o výsledkoch. "Možno je trochu sklamaním, že za hradbami hrobu Tutanchamona nie je nič, ale na druhej strane si myslím, že to bol dobrý výskum," povedal vedúci výskumného tímu, doktor Francesco Porcelli. Egyptský minister pre históriu, Chaled al-Anani, uviedol, že egyptské úrady výsledok výskumu prijali.

Tutanchamón nastúpil na trón, keď mal osem rokov. Zmenil si meno z Tutanchaton na Tutanchamón a zmenil ho aj svojej manželke Anchesenpaaton na Anchesenamon. Na dokumentoch uvádzal len trónne meno Nebcheprure. Pri svojej korunovácii dal postaviť sochu, ktorá ho zobrazuje, ako stojí oproti Amónovi v menšej výške. Prevláda názor, že Tutanchamón bol synom Achnatona a jeho manželky Nefertiti.