Najkrajšia žena v Hollywoode, ako o nej hovorili, si dokázala mužov podmaniť svojou krehkou, ale výraznou krásou. Podľa nej vytvorili slávnu bábiku Malibu Barbie a dokonalá tvár mladej herečky s veľkými očami a dlhými blond vlasmi očarila aj slávneho režiséra Romana Polanského. Pre krvavý masaker, pri ktorom prišla o život, boli spolu krátko. Za dva roky si však stihli užiť bujaré sexuálne orgie, splodiť dieťa a aj sa zosobášiť.

Prvé lásky

Najstaršia dcéra majora americkej armády Paula J. Tata a ženy v domácnosti Doris Tatovej prišla na svet 24. januára 1943 v Dallase. Sharon vyrastala s dvoma mladšími sestrami Debrou a Patriciou a už od detstva pútala pozornosť svojím pôvabom. Kvôli otcovej práci bola rodina často na cestách a budúca herečka dokonca absolvovala strednú školu v talianskej Verone. Tam sa objavila v hlavnej úlohe Rómea a Júlie v školskom predstavení.

 

Krása a sexepíl mladej dievčiny nemohli zostať bez povšimnutia. Ujal sa jej agent Hala Gefsky, ktorý sa postaral o účinkovanie v reklamách aj o malé úlohy v niektorých populárnych seriáloch. Sharon Tatová sa postupne dostávala medzi umelcov a o mužov nemala núdzu. Prežila románik s francúzskym hercom Phillipom Forquetom, ktorý bol známy výbušným temperamentom.

S novým agentom Martinom Ransohoffom sa sústredila na to, aby prerazila v Hollywoode. Po presťahovaní z Talianska do Ameriky debutovala v roku 1966 v mysterióznom horore Eye of the Devil. Popritom randila s hollywoodskym kaderníkom Jayom Sebringom, ktorý sa staral o hviezdy ako Steve McQueen a podobne. Dokonca sa zasnúbili, ale ich horúce city zakrátko zničila iná láska.

Sharon s manželom Romanom Polanským: Na premiére filmu Rosemary má dieťa na festivale v Cannes v roku 1968.
Zdroj: Profimedia

Osudové stretnutie

Tvrdil, že sa mu vôbec nepáčila. Považoval ju za rýchlokvasenú hviezdičku a nemal potrebu obsadiť ju do svojho filmu. Tak opísal svoje prvé stretnutie s mladou herečkou Sharon Tatovou Roman Polanski. Prišla k nemu v roku 1967 na kasting do filmu Ples upírov. Slávny režisér jej nakoniec rolu krásnej Sáry predsa len dal. A zakrátko aj svoje srdce. Už počas nakrúcania sa do seba zamilovali. Sharon poslala k vode zdrveného kaderníka Jaya, ktorý sa však stal rodinným priateľom, a oddala sa charizmatickému a promiskuitnému režisérovi.

FOTO tehotnej Sharon tesne pred vraždou v GALÉRII >>

Vzali sa 20. januára 1968 v Londýne. Medzitým sa blondínka objavila po boku nemenej uhrančivej Claudie Cardinale a Tonyho Curtisa v snímke Don’t Waves. Vo filmovej adaptácii slávneho románu Jacqueline Susannovej Údolie bábik si v roku 1967 zahrala herečku, ktorá chce byť vnímaná ako ľudská bytosť, nielen bábika na hranie. Rola jej priniesla nomináciu na Zlatý glóbus. Do filmu The Wrecking Crew ju dokonca na akčné scény pripravoval slávny bojovník Bruce Lee. Jej posledný film 12 + 1 z roku 1969 do kín uviedli až po jej smrti.

Vášeň a orgie

Manželstvo si Sharon predstavovala trochu inak, ale veľmi rýchlo sa svojmu promiskuitnému manželovi prispôsobila. V ich dome v Los Angeles sa pravidelne konali sexuálne orgie, sex v trojke nebol pre dvojicu žiadne tabu. Hovorilo sa, že Polanski si nakrúcal intímne chvíle so svoju krásnou ženou a potom ich púšťal priateľom. Určoval, čo si má obliecť aj ako ho urobiť šťastným. A ona si to vychutnávala. Geniálny režisér a najkrajšia herečka tvorili priam rozprávkový pár a svoju vilu v Cielo Drive s výhľadom na Los Angeles Sharon nazývala hniezdočkom lásky.

Zakrátko v ňom mali žiť traja - hviezdna dvojica totiž čakala dieťa.  Sláva aj genialita si žiadajú svoje obete. Manžel nemal na svoju ženu toľko času, ako by si želala. Vo vile sa sotva zabývali a už musel odísť na niekoľko mesiacov do Londýna kvôli práci na ďalšom filme. Sharon Polanského sprevádzala a robila mu spoločnosť v britskej metropole, ale rodiť chcela v rodnej krajine.

Svadba rozprávkového páru: Sharon Tatová a Roman Polanski sa vzali sa 20. januára 1968 v Londýne.
Zdroj: Profimedia

V pokročilom štádiu tehotenstva zbalila kufre a nastúpila na loď Queen Elizabeth II., lebo letecké spoločnosti odmietali prepravovať na takú diaľku ženy krátko pred pôrodom. Vrátila sa do svojej vily, na ktorú medzitým dohliadali priatelia. Polanski dočasne vo svojom dome ubytoval spisovateľa Wojciecha Frykowského s priateľkou Abigail Folgerovou, a tak Sharon po návrate do Los Angeles nemala o spoločnosť núdzu.  Termín pôrodu sa pomaly blížil. Herečka si dopriala pokoj a očakávala svojho muža, ktorý si všetko zariadil tak, aby stihol príchod svojho dieťaťa na svet. Tieto plány mu nevyšli. Jeho dlhší pobyt v Londýne mu však zachránil život.

Pokračovanie na ďalšej strane.