Masaker šialencov

Sharon si prvé augustové dni užívala v spoločnosti Wojciecha a Abigail, ale aj bývalého snúbenca Jaya Sebringa. V osudný deň sa s priateľmi vrátili domov z večere v mexickej reštaurácii El Co­yote okolo 22. hodiny. Krátko po polnoci 9. augusta sa do domu vlámala štvorčlenná partia Charlesa Mansona, fanatika, zločinca, hudobníka a zakladateľa komunity známej ako Manson Family. Svojmu komandu na čele s Charlesom Watsonom prikázal, aby vyvraždili nič netušiacich prítomných v luxusnej vile a vinu hodili na černochov.

Tak mali začať rasovú vojnu, na ktorú vraj Mansona nabádala tvorba kapely Beat­les. Jeden muž a dve ženy sa stali vraždiacimi monštrami, štvrtá členka komanda sa s hrôzou prizerala. Ako prvého Watson zastrelil Stevena Parenta, študenta, ktorý prišiel do vily navštíviť správcu pozemku. Wojciecha, jeho priateľku Abigail, Jaya aj Sharon fanatici odviedli do obývačky, kde si mali ľahnúť zem. Strhla sa panika, lebo Jay začal protestovať kvôli tehotnej Sharon, a tak ho Watson okamžite zastrelil. Wojciecha dobodali a strelili, podobne dopadla jeho priateľka Abigail, ktorú dvaja z vražedného komanda nemilosrdne dobodali.

Šialenec, fanatik a vrah: Charles Manson sa stal symbolom zla. V roku 1971 ho odsúdili na doživotie. Zomrel vo väzení v novembri 2017.
Šialenec, fanatik a vrah: Charles Manson sa stal symbolom zla. V roku 1971 ho odsúdili na doživotie. Zomrel vo väzení v novembri 2017.
Zdroj: Profimedia

Sharon sa s hrôzou prizerala brutálnemu masakru a Susan Atkinsonovú, ktorá s ňou zostala v obývačke, prosila o život svojho nenarodeného dieťaťa. Bola ochotná zostať v zajatí, porodiť dieťa a potom zomrieť, len aby ho ochránila. Vrahovia nemali zľutovania. „Zmĺkni, štetka, nemám pre teba ani trochu zľutovania. Zdochneš, tak si na to rýchlo zvykni,“ vykríkla vrahyňa, ktorá ju spolu s Watsonom surovo dobodala. Potom Atkinsonová namočila handričku do Sharoninej krvi a napísala na dvere - Pig, v preklade prasa.

Zrútený manžel

Sharon pochovali so synom Richardom Paulom Polanským 13. augusta v Holy Cross Cemetery v Culver City v Los Angeles. Na pohreb prišli stovky celebrít. Zronený vdovec sa po brutálnom skone svojej milovanej ženy zrútil. Doma na stole našiel knihu Tess of D’Urberville od Thomasa Hardyho, ktorú Sharon naposledy čítala, a v nej odkaz, že by ju mohol sfilmovať.

O desať rokov naozaj film natočil a venoval ho svojej mŕtvej manželke.  Zdrvený režisér pomáhal vypátrať vrahov, ale sám sa stal obeťou neľútostných špekulácií. V jeho filme Rosemary má dieťa hlavná hrdinka vo sne otehotnela s diablom. Nemohla byť smrť krásnej Sharon Tatovej božím trestom pre jej zvrhlého manžela? Alebo ešte horšie - nie je náhodou satanista, ktorý má v krvavom masakri sám prsty?

Životopisný film: Hillary Duffová ako zavraždená herečka vo filme The Haunting of Sharon Tate.
Životopisný film: Hillary Duffová ako zavraždená herečka vo filme The Haunting of Sharon Tate.
Zdroj: Profimedia

Zlomený Polanski opustil Ameriku. Charlesa Mansona, Charlesa Texa Watsona, Patriciu Krenwinkelovú a Susan Atkinsovú v roku 1971 odsúdili na trest smrti, ktorý však pre zmenu zákonov zmenili na doživotie. Lindu Kasabianovú zbavili viny, pretože nikomu neublížila a bola kľúčovou svedkyňou. Manson zomrel vo väzení v novembri 2017. Stal sa symbolom zla a brutality.  Na motívy krutej vraždy pôvabnej Sharon Tatovej nedávno nakrútil režisér Quentin Tarantino čiernu komédiu Vtedy v Hollywoode.

FOTO tehotnej Sharon pred vraždou v GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: