Opäť je zadaný. Bratislavský župan Juraj Droba (50), ktorý sa koncom júna rozišiel so stomatologičkou Luciou Pitekovou (40), má po boku novú ženu. Podľa našich informácií ide o rozvedenú Miroslavu Valovičovú (37), ktorá pracuje na Ministerstve hospodárstva SR.

Tajomný rozchod

Šéf Bratislavského samosprávneho kraja randil so zubnou lekárkou Luciou tri roky. To, že medzi nimi nie je všetko v poriadku, sa šepkalo od začiatku roka. Vtedy sa prevalilo, že Piteková si sama zaobstarala nehnuteľnosť v bratislavskom „mrakodrape“ Sky Park, kde sa sumy za byt pohybujú v státisícoch eur. „Už nie sú spolu,“ dozvedeli sme sa od nášho zdroja koncom júna, keď Droba chýbal na prepychovej oslave doktorkinej štyridsiatky. „K súkromiu sa síce nebudem vyjadrovať, ale urobím dve výnimky. Ak by som sa opäť ženil alebo čakal bábätko, budete to vedieť ako prví,“ odvetil vtedy Droba pre PLUS 7 DNÍ.

Nová žena

Ani nie mesiac po Drobovom rozchode už vrabce čvirikajú, že je opäť zadaný. „Po jeho boku je sexi komisárka Miroslava Valovičová,“ dozvedeli sme sa od zdroja blízkeho županovej novej známosti. Ako sa nám podarilo zistiť, ide o mladú a dobre vyzerajúcu dámu, pracujúcu na ministerstve hospodárstva, ktorému šéfuje Drobov kamarát a stranícky kolega Richard Sulík. Miroslava aktuálne zastáva funkciu generálnej komisárky slovenskej expozície na EXPO, ktoré sa bude konať v Dubaji od začiatku októbra až do konca marca 2022.

Nový vzťah Juraj Droba komentovať nechcel a opäť zopakoval obľúbenú frázu. „K svojmu súkromiu sa nebudem vyjadrovať. Ak by som sa opäť ženil alebo čakal bábätko, budete to vedieť ako prví,“ odvetil pokojným hlasom s tým, že Miroslavu nepoprel.

S Drobom sa Valovičová pozná dlhšie, o čom svedčí ich spoločná fotografia z októbra minulého roka. Obaja vtedy pomáhali pri testovaní na COVID-19. „Testujeme s úsmevom. Päť profi odberných miest. Výsledok aj s čakaním v rade do hodiny. Bonus dobrá nálada, dobré počasie, dobrí ľudia,“ napísala brunetka, ktorá pochádza z Prešova. Okrem toho sme zistili, že je rozvedená a vychováva šesťročnú dcéru Vivien.

Fotografie Drobovej atraktívnej novej známosti nájdete v GALÉRII

Podobne je na tom Droba. Nevyšlo mu manželstvo so šéfkou módnej televízie a dramaturgičkou Gabrielou Drobovou (47) ani vzťah s Katarínou Leškovou, ktorá mu porodila syna Juraja Antona (9). Po piatich rokoch spoločného života si dali zbohom a každý išiel svojou cestou. Azda bude mať teraz viac šťastia a konečne našiel tú pravú.