Všetko to odštartoval Hájkov rozchod s jeho bývalou firemnou partnerkou Dianou Kállay, od ktorej nedávno odkúpil celý podiel v spoločnosti s nehnuteľnosťami, ktorú založili na Tenerife. Sám Vlasta vtedy priznal, že to nebolo úplne pokojné a ich predstavy o vedení firmy boli veľmi odlišné.

Krátko potom sa redakcii Extra.cz ozval zdroj blízky Belohorcovej manželovi, ktorý upozornil na to, že Hájek sa takto pohádal s viacerými známymi osobnosťami a priateľmi. Dokonca sa dostal do sporu aj so svojím dlhoročným kamarátom Richardom Chladom.

„Ja i Anna sme s ním postupne prerušili akýkoľvek kontakt, pre Vlastovo opakovane nevhodné správanie voči mojej nastávajúcej manželke. Anna má všetky hlasové správy od neho starostlivo uložené,“ Chlad potvrdil tieto dohady pre Extra.cz. Podľa redakcie tohto magazínu mal Hájek označiť Richardovu partnerku za príživníčku a niekoľkokrát údajne ohováral aj jeho samotného.

Takéto správanie má vraj voči viacerým osobám a i kvôli tomu manželov nepozvali na ples českej smotánky, ktorý sa konal v Španielsku. Hájek sa približne pred rokom pohádal aj s herečkou Alicou Bendovou, s ktorou sa odvtedy nerozpráva. Jeho hrubé vystupovanie znechutilo i Vladimíru Dvořákovú, ktorá je manželkou známeho pražského politika.

„S pánom Vlastom Hájkom som na základe jeho správania, ktoré bolo voči mne veľmi agresívne a prekročilo všetky morálne a ľudské medze, ukončila nielen podnikateľské aktivity mojej spoločnosti Tenerife interior i Tenrife Flores, ale i všetky priateľské väzby. Pán Hájek nepozná v hrubosti hranice,“ Dvořáková potvrdila pre Extra.cz. Navyše dodala, že Belohorcovej manžel často po takomto ukončení kontaktu s niektorým z bývalých priateľov používa rovnaký scenár. Následne ich v česko-slovenskej komunite v Španielsku ohovára a snaží sa ich čo najviac očierniť.

FOTO rodiny Zuzany Belohorcovej nájdete v GALÉRII

Hájek sa voči týmto obvineniam bránil a označil ich ako nepravdivé. Pre Expres.cz spolu so Zuzanou povedali, že napríklad s Dianou Kállay vychádzajú naďalej veľmi dobre a stále spolu komunikujú.