Je dokonané! Ďalší člen zločineckej skupiny, ktorá bola známa svojou brutalitou v Dunajskej Strede a v jej okolí, schytal vysoký trest. Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku,odsúdil Lehela Horvátha na doživotný trest odňatia slobody. Rozsudok nie je právoplatný nakoľko Horváth voči rozsudku podal odvolanie, o ktorom bude rozhodovať Najvyšší súdu SR.

Rozsudku predchádzal takmer sedemhodinový monológ obžalovaného vrámci posledného slova. Horváth pripomenul, že celý proces bol nelegálny. Všetky dôkazy proti nemu sú falošné. Svedkovia a znalci vypovedali krivo. Lehel stihol pourážať aj advokátov, ktorí ho zastupovali. „Vlastne som sa obhajoval sám," povedal obžalovaný Lehel.

Lehel Horváth spoznal svoj trest. Senát Špecializovaného trestného súdu ho odsúdil na doživotie.
Zdroj: Karol Farkaš

Lehel Horváth neskrýval svoje rozhorčenie potom, ako bol vyslovený rozsudok.Svoju nespokojnosť dával najavo potleskom, hlasitým pokrikovaním, skákaním do reči predsedkyni senátu. Smerom k svojej rodine naznačoval gestom, že súd je podplatený. Na pojednávanie prišli aj jeho dve dcéry a syn Tibor Horváth. Ten bol obžalovaný spolu s otcom v inom prípade. Podľa obžaloby mal pomáhať pri bitke  svojej nevlastnej mamy a potom ju mali pohodiť levici.  Okresný súd v Trnave rozhodol, že ich oboch pre procesné chyby oslobodili spod obžaloby.

„Fuj! Grciam z vás! Hanba tento štát! " pokračoval Horváth vo svojom rozhorčenom ťažení voči členom senátu Špecializovaného trestného súdu. „Vy zo Slovenska robíte taký nezákonný a neprávny štát."  Tesne pred tým, ako opustil pojednávaciu miestnosť, prišlo zo strany Lehela Horvátha nečakané vyhlásenie .„Ale príde Sátor, nebojte sa! Lebo Sátor žije," povedal hrobár zločineckej skupiny sátorovcov tesne pred tým ako sa za ním zatvorili dvere. Sátorove telo sa totiž nikdy nenašlo.

Hrobárovi zločineckej skupiny Sátorovcov dávali za vinu, že sa podieľal na krádeži 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostného sejfu manželskému páru a má na svedomí päť vrážd. Jeden zo zavraždených má byť aj boss zločineckej skupiny z Dunajskej Stredy Lajos Sátor. Telo Sátora zakopali pomocou bagra. Neskôr ho mali údajne vykopať a párkrát premiestniť. Lehel Horváth je obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny Sátorovcov.