K dusnej atmosfére, ktorá zavládla na ostatnom zasadaní parlamentného výboru okrem nedostatočného vetrania miestnosti, prispelo minulý týždeň aj vyhlásenie novinárov viacerých slovenských redakcií, v ktorom sa hovorí o normalizácii a signatári sa v ňom sa obracajú menovite na generálneho riaditeľa RTVS, šéfa spravodajstva Vahrama Chuguryana, šéfku televízneho spravodajstva Hanu Lyons a šéfku rozhlasového spravodajstva Petru Stano Maťašovskú.

“V RTVS je kumulovaný hospodársky výsledok za roky 2012 až 2017 mínus 34 miliónov eur,“ zhodnotil šéf telerozhlasu Jaroslav Rezník finančnú situáciu vo verejnoprávnom médiu, ktorému šéfuje od minulého leta. Miliónová strata na účtoch telerozhlasu súvisí s hospodárením predchádzajúceho manažmentu Václava Miku. Rezník spájaný v minulosti so servilnosťou voči Mečiarovmu režimu sa od momentu, keď nastúpil do funkcie generálneho riaditeľa potýka s odporom časti redaktorov, ktorí počas voľby riaditeľa poslancov údajne mali žiadať o podporu svojho dovtedajšieho šéfa Václava Miku. Práve títo redaktori na čele so Zuzanou Kovačič Hanzelovou sú aj ohniskom odporu a protestov, ktoré naberajú na intenzite.

O situácii v RTVS, odchodoch redaktorov, protestných výpovediach, ale aj o otvorených listoch, protilistoch či údajnej “normalizácii” v médiu verejnej služby poskytla otvorený rozhovor aj šéfka spravodajstva Hana Lyons. Prečítate si ho v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Aktuálne vydanie PLUS 7 DNÍ
Aktuálne vydanie PLUS 7 DNÍ
Zdroj: Plus 7 Dní