O Černákových tigroch kolovali na Horehroní hrôzostrašné fámy. Mafiánsky bos choval šelmy v penzióne Shark v Bystrej. Tri mláďatá tigra sibírskeho získal od riaditeľa zoologickej záhrady v Spišskej Novej Vsi. Matka ich odvrhla, u Černáka ich potom odchoval sučka čuvača s menom Alica.

Černákov šofér Slavomír Surový si po návrate z väzenia pospomínal, že aj Černáka a jeho ľudí zaujímalo, čoho sú šelmy schopné. V rámci pokusov k nim vpustili aj živé zvieratá. Očakávali krvavú šou, tigre sa však s ovcou iba pozabávali. Zatiahli ju do potoka, kde sa utopila.

Prítomnosť tigrov v penzióne Shark však musel dramaticky zvyšovať strach ľudí, ktorých černákovci uniesli a skrývali na tomto mieste. Iba stena delila od tigrov napríklad vysokopostaveného člena HZDS Vladimíra Bachledu, či poľského milionára Grzegorza Szymaneka. Oboch nakoniec odpravil osobne Černák. Bachledovi strelil do hlavy, Szymanekovi strčil pištoľ do úst a tak vystrelil.

Kedysi jeden z najbohatších mužov Poľska Grzegorz Szymanek. Poľskej mafií sa ho nedarilo chytiť, obrátili sa preto na Černáka.
Zdroj: Archív
Vladimír Bachleda a Vladimír Mečiar: V časoch najväčšieho rozmachu HZDS patril Bachleda medzi najvplyvnejších podnikateľov
Zdroj: archív