Tip na článok
Ján Štrba

Vykrádač bankomatov: Chcel sa skryť pred slovenskou basou, strčili ho ešte aj do rakúskej

Štyridsaťjedenročný Ján Štrba si musí odsedieť za sériu krádeží a poškodzovanie cudzej veci osem rokov

Osem členov gangu už má časť trestu odkrútenú, Štrba svoj “meter” ešte len začína odstrihávať. Súd uznal všetkých za vinných za sériu vlámaní do objektov s bankomatmi a čerpacej stanice v rokoch 2010 a 2011. Napríklad z bankomatu v Pliešovciach získali za pomoci elektrických brúsiek šesťdesiattisíc eur.

Ján Štrba
Ján Štrba
Jozef Habočík

Štrba sa snažil pred spravodlivosťou utiecť, vydali na neho medzinárodný zatykač. Teraz tvrdí, že on iba šiel do Rakúska za prácou. Ukázalo sa, že “práca” v ponímaní Štrbu rovná sa zlodejčina. Rakúšania však rýchlo spravili so Štrbom poriadok. Bez zbytočného naťahovania ho odsúdili na tri roky a rovno strčili do väzenia. Keď zistili, že Štrba by si mal posedieť aj na Slovensku, s vďakou nám ho už po dvoch rokoch poslali naspäť. Oficiálne mu pre dobré správanie jeden rok odpustili.

Ján Štrba
Ján Štrba
Jozef Habočík

Fiškus Štrba potom žiadal slovenský súd, aby mu z jeho trestu za bankomaty odrátali dva roky odsedené v Rakúsku, ale sudcovia nemali pre Štrbove vnímanie spravodlivosti pochopenie. V slovenských väzniciach teda strávi celých osem rokov.

VIDEO Plus 7 Dní