Vražda bieleho koňa Kristiána Madarásza sa nepozdávala Najvyššiemu súdu SR a pre nezrovnalosti ju vrátil späť na opätovné konanie na Špecializovaný trestný súd. Tým pádom sa František Dora mladší  a Ladislav Alföldi museli opätovne vrátiť pred senát Pamely Záleskej. Dôvodom je zlá výpoveď bývalého člena vražedného komanda zločineckej skupiny sátorovcov, Juraja Bugára. Zavraždený Madarász bol zapísaný ako konateľ českej firmy, ktorá obchodovala s medenými katódami. Tá bola v karuseli krátila DPH, kvôli čomu na ňu zrejme uprela česká finančná správa. A tak sa stal Madarász pre skupinu nepohodlným.

"Jednoducho si pomýlil jednu obeť s druhou"

Právoplatne odsúdený Juraj Bugár sa pomýlil vo svojej výpovedi. Pred súdom v prípade Dorovcov totižto vypovedal k úplne inému prípadu. "Pomýlil si daný skutok s iným skutkom. Došlo tu k obyčajnému ľudskému pochybeniu pamäťovej stopy, keď si pomýlil jednu obeť s druhou," vysvetlil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, ako vznikol chaos, ktorý spôsobil niekdajší člen vražedného komanda zločineckej skupiny sátorovcov.

Išlo o ďalšieho bieleho koňa

Obaja obžalovaní pred súdom zhodne "potvrdili", že  Bugár vypovedal  k prípadu, ktorý sa ešte len vyšetruje. Ide o likvidáciu ďalšieho bieleho koňa Daniela Jánošku. Toho mal zastreliť Ladislav Alföldi. Vraždu si vraj objednal Dora mladší. Aspoň to pred súdom tvrdil obžalovaný Alföldi. Syn bývalého starostu Dolného Chotára však túto verziu popiera a tvrdí, že vraždu Jánošku si mal zas objednať podnikateľ Radovan Varga, cez ktorého získavali biele kone.

František Dora mladší spolu s Ladislavom Alföldim a Františkom Dorom starším boli odsúdení na 25 rokov v ústave s najprísnejším stupňom stráženia za činnosť pre zločineckú skupinu sátorovcov a objednávky viacerých vrážd.