Nenápadnej panej, ktorá mala na starosti bežnú komunikáciu, čo ani nebola tajná. Či niekto chcel špehovať ju, alebo policajtov, ktorí k nej chodili s pracovnými záležitosťami, nie je jasné.

Koho sledovali?

„Perličkou je, že spomínaná pani je dcérou bývalého vysokého policajného funkcionára. Možno preto je pre niekoho zaujímavá. Alebo žeby bol zaujímavý rozhovor, ktorý tam viedol šéf policajných odborov? V čase, keď už tam bolo nainštalované nahrávacie zariadenie,“ prezrádza náš zdroj. „Nebudem sa vyjadrovať k ničomu,“ odbila nás poškodená zamestnankyňa polície.

Máte pocit, že vás sledujú tajní agenti? Nemusí to byť paranoja!

Komentovať prípad i dohady, či mal byť on cieľom nahrávania a sledovania, odmieta aj šéf slovenských policajných odborov Marián Magdoško. „Momentálne sa k ničomu vyjadrovať nebudem, aby sa nemarilo vyšetrovanie inšpekcie ministerstva vnútra. Svoje stanovisko dám až po skončení,“ povedal pre PLUS 7 DNÍ.

Vyšší záujem?

Vranov momentálne žije len touto kauzou. Hoci na okresnej úrovni držia bobríka mlčanlivosti s vysvetlením, že ide o „utajované skutočnosti“, po meste sa už šíria presné detaily incidentu. „V priebehu marca sa našlo záznamové zariadenie, ktoré sa využíva na osoby z kriminálneho podsvetia, namontované v kancelárii vedúcej vnútorného oddelenia. Je to miestnosť, kde sa zdržuje počas pracovného času. Slúži jej aj ako šatňa,“ opisuje náš zdroj.

SBS s mafiánskym pozadím. Čo s ňou majú spoločné manželky policajných funkcionárov?

Spomínané „zariadenie“ bolo umiestnené v detektore dymu. „A všetka kabeláž, ktorá k tomu viedla, bola nainštalovaná vo vedľajšej kancelárii, kde sedí zástupca okresného riaditeľa,“ dodáva náš zdroj. Na otázku, kto zariadenie namontoval a ako sa dostal na strážené poschodie, kde sídli vo Vranove polícia, iba podotkol, že bez vedenia „zhora“ by to nešlo.

„Podľa doterajších informácií zariadenie montovali pracovníci krajského riaditeľstva, ktorí sú na to určení,“ upresňuje náš zdroj a dopĺňa, že podnet na to údajne dal okresný riaditeľ. „Vraj z dôvodu ochrany uvedenej pracovníčky. Paradoxne, po tomto incidente ju už nik chrániť nechcel.“

Zaujímavé však je, že podľa našich informácií ona žiadny súhlas na svoje sledovanie nedala. Navyše, ani inšpekčná služba či sudca takýto príkaz nezadali. Kto vlastne a koho chcel sledovať, zatiaľ nie je jasné. „Vecou sa zaoberá Inšpekcia Ministerstva vnútra SR. V prípade pokračuje vyšetrovanie. Nemožno poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ povedala nám Andrea Dobiášová, hovorkyňa Ministerstva vnútra SR.