Tip na článok
Pohoda: Takto si užíval recidivista Drag, v okuliaroch, v Rajeckých Tepliciach.

EXKLUZÍVNE FOTO: Kaliňákov recidivista si užíval v superluxusnom hoteli. Boli tam aj missky

Jozef Drag, ktorý sa stal po Kaliňákovom podpise policajtom, núdzou netrpí.

Galéria k článku (15 fotografií )
Hotel Aphrodite: Luxusné prostredie nie je lacné, víkend vyjde na niekoľko stoviek eur.
S rodinou: V bazéne si s manželkou užívali pohodu.
Príchod na Porsche: Je zjavné, že Dragovi sa darí.

Dopraje si! Pred dvoma týždňami priniesol týždenník PLUS 7 DNÍ dôkaz o tom, že Jozef Drag bol ako viackrát súdne trestaný mafián zamestnancom polície so všetkými náležitosťami. Potvrdilo to uznesenie Najvyššieho súdu, ktoré náš týždenník získal.

Zaujímavé je, že odhalením sa preukázalo aj to, že minister vnútra Robert Kaliňák klamal, keď celé roky tvrdil, že Drag nie je policajt. Zatiaľ čo minister o tejto kauze mlčí, recidivista Drag sa tvári ako neviniatko a užíva si s rodinou letnú pohodu v štvorhviezdičkovom hoteli. Náš týždenník ho tam zachytil začiatkom júna.

Kaliňákov recidivista: Útek na luxusnom Porsche

Luxus s rodinou

Hotel Aphrodite v Rajeckých Tepliciach patrí medzi najluxusnejšie a najdrahšie hotely na Slovensku. Izby sú zariadené v kráľovskom štýle a množstvo bazénov s rôznou teplotou vody predurčuje hotel na to, aby sa doň chodila rekreovať skutočná smotánka našej krajiny. Aj pre tieto atribúty si hotel pravidelne vyberajú na svoje sústredenia organizátori súťaže Miss Universe SR. Lenže nielen slovenskú smotánku a súťažiace o korunku krásy priťahuje luxus. Ten si radi užívajú aj ľudia z druhej strany našej spoločnosti.

Mafiánski recidivista a Kaliňákov podriadený môže zavariť policajným funkcionárom

S rodinou: V bazéne si s manželkou užívali pohodu.
S rodinou: V bazéne si s manželkou užívali pohodu.
Emil Vaško

Deviateho júna sem dorazil aj recidivista Jozef Drag. Po tom, ako ho prepustili z väzby pre podvody a Najvyšší súd prikázal obžalovať ho v kauze pozemkovej mafie, si odskočil do Rajeckých Teplíc s celou rodinou. Po zaparkovaní svojho Porsche na dvore hotela prešiel spolu s manželkou a dcérou okolo najkrajších žien Slovenska k recepcii, aby si vybral kľúčik od prepychovo zariadenej izby. Len na informáciu, víkend v tomto štvorhviezdičkovom hoteli celú rodinu vyjde na niekoľko stoviek eur.

ODHALENIE: PLUS 7 DNÍ získal dôkaz, že mafiánsky recidivista bol skutočne Kaliňákov podriadený

V bazéne s misskami?

Súťažiace, organizátori Miss Universe, hostia či zamestnanci hotela zrejme vôbec netušili, že popri nich prišiel vychutnať si hotelové služby jeden z najznámejších slovenských mafiánov. „Toho človeka vôbec nepoznám, robili sme si svoju prácu. Ohrození sme sa necítili, lebo sme ani netušili, že sa tam taký človek ubytoval. S hotelom Aphrodite máme veľmi dobrú spoluprácu, má vlastnú hotelovú ochranku a plne jej dôverujeme,“ reagovala riaditeľka Miss Universe SR Silvia Lakatošová na informáciu, že v blízkosti súťažiacich o korunku krásy sa pohyboval jeden z najznámejších slovenských mafiánov.

Boli sme na kastingoch Miss Universe SR: Zaplavili ich obliny

Riaditeľka Miss Universe SR Silvia Lakatošová.
Riaditeľka Miss Universe SR Silvia Lakatošová.
Michal Šebeňa

Netrvalo dlho a vystrihaný zavalitý muž s tetovaním na ľavom ramene natiahol na seba plavky a s manželkou a dcérou zavítali k hotelovému bazénu. „Netušila som, že tam taký človek leží. Nič som si nevšimla,“ reagovala jedna z hostiek. Ako a čím sa Jozef Drag živí a kde berie peniaze na okázalý život, nám niekdajší Kaliňákov podriadený neprezradil.

Bývalý sýkorovec Drag exkluzívne prehovoril: Kaliňák ma prijal do polície

Na pobyt a služby v Aphrodite sa nesťažoval. „Ako by mi asi mohlo byť vo wellnesse?“ reagoval s úsmevom Drag. Nuž, v takýchto chvíľach sa človek až zamyslí, či je mafiánsky život až taký zlý. Alebo je to život mafiána, ktorý sa svojou húževnatosťou prepracoval až k polícii?

Hotel Aphrodite: Luxusné prostredie nie je lacné, víkend vyjde na niekoľko stoviek eur.
Hotel Aphrodite: Luxusné prostredie nie je lacné, víkend vyjde na niekoľko stoviek eur.
Archív

Kto je Drag?

Jozef Drag podľa mafiánskych zoznamov, ktoré unikli z polície, patrí k zločineckej skupine sýkorovci. Používal alebo požíva viacero mien - Jozef Drag, Jozef Patocs, Jozef Kovačovič, Dorel Levron. V minulosti bol šesťkrát súdne trestaný. V rokoch 2006 až 2008 spolupracoval s odborom zvláštnych operatívnych činností Prezídia Policajného zboru. Od 1. mája 2008 do 30. apríla 2010 na tomto odbore bol v služobnom pomere príslušníka Policajného zboru vo funkcii staršieho referenta s utajeným menom Jozef Kovačovič. Aktuálne je Drag obžalovaný vo viacerých kauzách súvisiacich s podvodmi. V kauzách pozemkovej mafie vystupuje ako svedok.

O Dragovej minulosti klamal.
O Dragovej minulosti klamal.
TASR/Emil Vaško

V jednej z nich, v kauze podvodu s pozemkami v Devínskej Novej Vsi, padol na Špecializovanom trestnom súde rozsudok, ktorý vyniesol obžalovaným vysoké tresty. Najvyšší súd však tento verdikt zrušil a prikázal Draga súdiť ako obžalovaného. Drag v kauze okrem iného vypovedal, že počas služby v polícii ako policajt v utajení odovzdával peniaze pochádzajúce z trestnej činnosti vysokopostaveným funkcionárom.

Zrušenie rozsudku Najvyšším súdom malo za následok okrem iného to, že v uznesení vyšla oficiálne informácia o Dragovom pôsobení v polícii a poslúžila na to, aby preukázala Kaliňákovo dlhoročné klamstvo.

VIDEO Plus 7 Dní