Najprv spolu popíjajú ako najlepší kamaráti, aby vzápätí jedného spomedzi seba surovo zabili. Tela sa potom chladnokrvne zbavia. Posekajú ho, pomelú v mlynčeku na mäso a ten hnus vylejú do rieky, aby neostali stopy. Čo však hľadal medzi týmito mafiánmi lokálny politik z južného Slovenska?

Starosta a “jeho” mafiáni

“Boli to iba spoločenské stretnutia,”vyhlásil pred dvoma rokmi pred súdom starosta Dolného Chotára František Dora o jeho kontaktoch s mafiánmi zo Sátorovho gangu. Práve u Doru sa stretli so Sátorom aj bratia Raiszovci a tam ich prišiel hľadať aj ich otec, keď v roku 2008 bratia zmizli bez stopy. Nenašiel. Zato ich telá potom našli zakopané na pozemku u podnikateľa Lehela Horvátha v Čótfe. Boss Lajos Sátor mal bratov zavraždiť, Lehel vykopal bágrom jamu a telá tam zahrabal. Na jar roku 2011, keď na pozemku pátrali policajti, Lehel zase vytiahol bager a pomohol im ich vykopať. U starostu Doru v Dolnom Chotári o nejaký čas neskôr videli naposledy aj Lajosa Sátora. Mal tam byť na zabíjačke v decembri 2010. A potom sa už svojim príbuzným neozval.

Dovolenky aj dom

Starosta František Dora ako svedok v procese so sátorovcami vypovedal, že v roku 2008 boli so Sátorom - mafiánom na úteku - na dovolenke. Prehovoril aj o chate, kde sa polícia neúspešne pokúsila Sátora zadržať. Tú istú chatu získal Dora od Sátora darovacou zmluvou. František Dora, ktorý bol najprv členom SMK a neskôr prestúpil do Mosta- Híd sa však nestretával iba s mafiánmi. Medzi jeho kontaktami boli aj politické špičky z regiónu. Ktovie, ako sa zatvária, až uvidia fotografie v galérii, ktoré dokazujú, že sedávali za jedným stolom, pri ktorom sa hostili aj obávaní mafiáni s krvavými paprčami…

Kamoši

Píše sa rok 2004. Kamoši sa fotia. Na jednej fotografii je Lajos Sátor, na úteku pred spravodlivosťou od roku 2000. Spolu s ním František Dora, Juraj Bugár a Lehel Horváth. Na druhej fotografii, z toho istého času a spoza toho istého stola, sa družne baví Andor Reisz, alias Andorka, účtovník juhoslovenskej mafie, vedľa neho sedí Lajos Sátor a Lehel Horváth. Tieto dve fotografie sú unikáty, ktoré doposiaľ ostávali ukryté pred zrakom verejnosti. Účtovníka Andorka o dva roky neskôr odpratali z cesty - zavraždili ho, zomleli v mlynčeku a vyliali do jedného z ramien Malého Dunaja, ktoré pretekalo cez pozemok Lehela Horvátha v Čótfe. O vražde neskôr vypovedal aj Bugár, tvrdil, že účtovníka Andorku zabili kvôli jeho účtovnému denníku. V ňom si viedol zoznamy bielych koní, ktoré figurovali v podvodoch s DPH.

Ako to vyzerá v dedine, ktorej vládol kamoš najobávanejších mafiánov? Ako dlho spolupracoval František Dora s mafiou a kto boli jeho kamoši z vyských politických kruhov? Ako vyzerala zvnútra luxusná hacienda, v ktorej prijímal politikov aj mafiánov a unikátne fotky s mafiánmi, ktoré doteraz nikdy neboli publikované nájdete v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ >>