Hanojský súd tento týždeň poslal zatiaľ neprávoplatne na tri roky za mreže Slováka Romana. A nie za hocičo! Spáchať tam mal závažný skutok. Tamojšia polícia ho prichytila priamo pri sexe s maloletým. Po tom, ako si trest odpyká, bude Slovák deportovaný do vlasti.

Za pár eur

Podľa obžaloby vstúpil 33-ročný Slovák do Vietnamu na turistické víza a zostal tam aj po ich vypršaní. V krajine zvládol základy jazyka, ktoré mu stačili na to, aby dokázal komunikovať s miestnymi. Aj s trinásťročným chlapcom, ktorému sľúbil za sex peniaze. ,,Prvýkrát sa to stalo začiatkom tohto roka, kedy mu za sexuálny vzťah zaplatil 11 eur. Druhýkrát to bola suma zhruba 18,50 eur" píše istý vietnamský portál.

Sex v hoteli

Polícia chytila Slováka in flagranti priamo počas toho, ako mal mať s maloletým sex v hoteli. Chlapec odmietol lekársku prehliadku. Od odsúdeného Romana teraz ako odškodné za duševnú a fyzickú ujmu žiada okolo 3 800 eur, teda 105 miliónov vietnamských dongov. Podľa oficiálnych štatistík je vo Vietname hlásených okolo 1 300 prípadov sexuálneho násilia na deťoch ročne. Organizácia spojených národov však zdôrazňuje, že podľa ich údajov bolo vlani zneužívané každé štvrté vietnamské dieťa, čo je skutočne alarmujúce číslo.

Žiadal pomoc

O prípade slovenského pedofila vo Vietname má informácie aj slovenské ministerstvo zahraničia. ,,Môžeme potvrdiť, že bol zadržaný slovenský občan vo Vietname. Zastupiteľský úrad SR v Hanoji mu poskytuje na základe jeho žiadosti primeranú konzulárnu ochranu,“dal nám vedieť riaditeľ tlačového odboru Igor Skoček.