Senát Špecializovaného trestného súdu(ŠTS) pojednáva v prípade ďalšej vetvy seredského drogového biznisu pod názvam Venal 6. V prípade je dvanásť obžalovaných. Medzi nimi sa ocitol aj slovenský raper Palermo alebo bývalý partner Marianny Ďurianovej Roman Doležaj. Prvý menovaný pred senátom (ŠTS) svoju vinu v prípade priznal. Druhý vinu popiera.

„Vážený senát, vážený prokurátor. Ja budem vrámci svojej výpovede veľmi stručný a v tomto štádiu sa vyjadrím najmä k tomu, že z obžalovaných nikoho nepoznám a zároveň som z vyšetrovacieho spisu zistil, že nikto nepozná mňa. Podľa môjho názoru orgány činné v trestnom konaní (OČTK) pri objasňovaní tejto trestnej veci nezabezpečili a ani nepredložili také dôkazy,ktoré by svedčili o mojej vine. V tomto štádiu ja už viac k veci vypovedať nebudem a ponechávam si možnosť vyjadriť sa ku skutkom, ktoré sú mi kladené za vinu neskôr,“ vypovedal stručne Doležaj v súdnej sieni.

Novnári oslovili obžalovaného Romana Doležaja počas prestávky. Chceli od neho vyjadrenie k obžalobe a k vypovedi svedkov. Ten sa najprv s úsmevom pozrel na svoju advokátku a mykol rukami na znak, že čo má robiť. Napokon iniciatívu prebrala advokátka.

„Ste počuli, že nikto o ňom nič nevie, “ odpovedala a utekali spoločne s Doležajom na obed.

Bývalému parnerovi moderátorky Marianny Ďuriánovej sa dáva za vinu, že mal zohnať desať kilogramov efedrínu za šesťdesiattisíc eur a zo zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Efedrín sa používa pri výrobe drog.

Romana Doležaja zadržala 5. júl 2022 albánska polícia.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Doležaj sa mal ukrývať pred zákonom v zahraničí, bol  na neho vydaný aj európsky zatykač. Policajtom sa ho podarilo zatknúť  v Albánsku. Toto všetko však malo jeden zádrheľ. Súd zatykač zrušil a polícia v Albánsku musela Doležaja prepustiť. Na Slovensko sa vrátil dobrovoľne.

Romanovi Doležajovi hrozí  v prípade uznania viny trest odňatia slobody na 15 až 25 rokov.