Na politickú kariéru mal poriadne našliapnuté, no nakoniec sa to všetko skončilo inak. Bývalý Matovičov poslanec Ján Herák už nie je politicky aktívny, rozbehol vlastné podnikanie, no hlavne ho zamestnáva obhajovanie v nechutných sexuálnych kauzách, ktoré ho stáli poslaneckú stoličku.


Dievčatá z táborov

Bývalý poslanec Ján Herák za vládne hnutie OĽaNO čelí podozreniu zo sexuálneho zneužitia dievčat v letných táboroch, ktoré spoluorganizoval. Polícia otvorila aj ututlaný prípad z roku 2018, keď sa záhadne a rýchlo ukončilo vyšetrovanie trestného oznámenia vtedy iba šestnásťročného dievčaťa. Podľa zverejnených dokumentov dievčina tvrdí, že ju Herák znásilnil. Dievča bolo v tom čase v zimnom tábore a bolo chovankyňou detského domova. Hoci prípad lekárka ohlásila polícii, tá stíhanie zastavila a nikoho neobvinila. Pokyn na znovuotvorenie prípadu vydala nitrianska prokuratúra.
Bývalý politik tieto obvinenia odmieta. Postavili sa za neho aj kolegovia z materskej strany OĽaNO, no napokon sa z verejného politického života musel nadobro porúčať. Strana sa síce o neho snažila postarať a zamestnala ho ako koordinátora poslaneckých asistentov, no nakoniec musel odísť aj z tejto pozície. Dnes podniká, založil si s bratom Jozefom personálnu agentúru The One.


Obhajca a OĽaNO


Exposlanec je podozrivý zo sexuálneho vyčíňania až v šiestich prípadoch a zdá sa, že dôkazy nestoja na vode. Herák si teda zadovážil nového obhajcu s politickými konexiami. Marcelu Tittlovú vystrieda známy advokát Michal Miškovič, ktorý pôsobil aj ako poradca Eduarda Hegera. Miškovič získal zákazky za státisíce eur od troch štátnych úradov pod gesciou hnutia Igora Matoviča. Rovnako sa tešil priazni žúp obsadených matovičovcami.
Bratislavský advokát Michal Miškovič je ukážkovým príkladom „našich ľudí“ súčasnej vlády.
Michal Miškovič nám informáciu, že zastupuje obvineného Jána Heráka, potvrdil prostredníctvom svojej advokátskej kancelárie.

Mohlo by vás zaujímať: