Najvyšší súd totiž rozhodol, že prvostupňový senát sa nevysporiadal so všetkými okolnosťami, a tak dostal "špeciál" Lehela naspäť. V senáte Pamely Záleskej sa však medzitým vymenil jeden člen, a tým pádom je potrebný súhlas obžalovaného so zmenou senátu. Horváth s ňou nesúhlasil, a preto sa jeho kauza pojednáva od začiatku.

V minulosti stihol obžalovaný Horváth na pojednávaniach viackrát prekvapiť. S počtom podaných sťažností a viacerých námietok zaujatostí voči senátu Pamely Záleskej, zrejme dosiahol rekord súdu. Naposledy šokoval vlani počas rozsudku svojím vyhlásením, že obávaný boss juhoslovenskej mafie, Lajos Sátor žije. “Ale príde Sátor, nebojte sa! Lebo Sátor žije,“ stihol povedať pred tým ako opustil pojednávaciu miestnosť.

Prišli aj jeho deti

Vráťme sa do prítomnosti. Mierne pribraný a s respirátorom na tvári vstúpil do pojednávacej miestnosti muž, ktorý mal pochovávať zavraždené obete brutálneho gangu pomenovanom po ich bývalom bossovi Ľudovítovi (Lajos) Sátorovi. Medzi verejnosťou sa nachádzali aj jeho syn a dcéra. Ako počas minulých pojednávaní, aj teraz sa s nimi snažil udržiavať očný kontakt. Počas celého pojednávania si rúško z tváre nedával dole. Jedine, keď sa potreboval napiť alebo poradiť sa so svojím advokátom.

Panický strach zo Sátora kvôli frajerke

Počas mojej väzby som sa rozviedol!“ šokoval hneď na začiatku svojej výpovede Horváth. Ten čelil v minulosti aj obvineniu, že spolu so synom mali zbiť a následne hodiť v roku 2018 Lehelovu druhú manželku do klietky k levici. Neskôr ich však zbavili obvinenia.

Obžalovaný Horváth počas svojej výpovede povedal, že mal mať vraj panický strach z Ľudovíta Sátora. A to preto, lebo mal kedysi blízky vzťah so Sátorovou frajerkou Žanet. Aj preto sa tak bál, že robil všetko, čo mu Sátor prikázal. Ándor Reisz, s ktorým som sa kamarátil, ma viackrát upozornil, aby som bol opatrný pre ten vzťah so Žanet. Pamätám si, akoby to bolo dnes, čo mi raz Sátor v podnapitom stave povedal do očí a nikdy na to nezabudnem. Že mi nikdy v živote neodpustí, čo bolo so Žanetou. Že on miloval len túto jednu ženu v živote, ale nebol s ňou skôr, lebo mala vzťah so mnou,“ povedal obžalovaný Lehel Horváth.

Musel sa vrátiť, tak zahrabával

Zľakol som sa, a tak som išiel do Maďarska a potom do Chorvátska, kde som sa chcel usadiť a podnikať. Mal som však vtedy štyri malé deti, ktoré odišli od manželky, lebo ich terorizovala," dušoval sa Horváth. A dodal, že sa musel vrátiť, lebo im vraj končila platnosť pasu a vzali by mu ich do detského domova.

Priznal, že privezené mŕtve telá zakopával na slepačej farme. "Nemal som inú možnosť," podotkol obžalovaný Horváth. "To všetko bolo zo strachu zo Sátoru," zopakoval ešte raz obžalovaný. "Nikoho som však nezabil," dodal jedným dychom.

Myslel si, že odíde s podmienkou

Horváth tiež tvrdí, že za spoluprácu s políciou očakával miernejší trest doživotie. "Veril som tomu, že budem oslobodený alebo dostanem podmienečný trest," hneval sa.

Lehel Horváth pritom čelí obžalobe z piatich vrážd, tiež pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny sátorovcov, ale aj pre krádež 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky nachádzajúcej sa v banke v Dunajskej Strede.

Horváth je však podozrivý aj z toho, že mal zavraždiť samotného šéfa zločineckej skupiny Ľudovíta Sátora či biele kone Sátorovho zástupcu Andora Reisza. Svoje obete mal obžalovaný zastreliť a potom zakopať v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede. Telo Andora Reisza mal dokonca vykostiť, pomlieť v mlynčeku na mäso a jeho pozostatky vyliať do Malého Dunaja.