Bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho, ktorý spolupracuje na korupčných kauzách s orgánmi činnými v trestnom konaní, zachytil fotograf PLUS 7 DNÍ v bratislavskom nákupnom centre. Pokojne kráčal v pondelok podvečer s darčekovou taškou s rozprávkovým motívom.

Pôsobil vyrovnaným dojmom. Má dôvod na spokojnosť, veď sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Záleská mu nedávno schválila za podplácanie niekdajších podriadených z finančnej správy dohodu o vine a treste, vďaka čomu má uzavretú jednu zo svojich korupčných káuz a môže naďalej dýchať čerstvý vzduch a užívať si slobodu.

Nehovoriac o tom, že jeho manželka Andrea Imrecze, ktorá robila ešte ako Stoklasová šéfku jeho kancelárie na finančnej správe, si vlani kúpila v hotovosti miliónovú vilu v lukratívnej časti Záhorskej Bystrice Strmý vŕšok, takže má aj novú luxusnú strechu nad hlavou.

Vidieť Imreczeho s taškou však nie je ako keď vidíte kohokoľvek iného. Okamžite sa v pamäti môžu vybaviť stretnutia, o ktorých tento spolupracujúci svedok vypovedá, ako sa v darčekových taštičkách v ére Smeru sa vraj rozdávali finančné „odmeny“ podriadeným zo zdrojov podnikateľa v IT sektore Michala Suchobu, ktorý zarábal na dodávkach informačných systémov pre finančnú správu. K peniazom v taštičke s kozmetikou sa priznala napríklad bývalá prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová.

FOTO nájdete v GALÉRII >>

Čo teda nakupoval v pondelok večer František Imrecze? Tento raz išlo zrejme vyslovene o súkromný darček. V rukách držal spomínanú tašku s detským motívom. Keďže meniny mal Alexander, usudzujeme, že išlo o darček pre jeho syna z predošlého vzťahu.