Nelegálnu činnosť, ktorá roky mala prebiehať v Podunajských Biskupiciach zdá sa začali riešiť kompetentní. Tony odpadov, ktoré sa na Lieskovskej ceste roky vŕšia si nikto nevšimol. Po medializácií sa úrady na nelegálnu skládku pozreli detailnejšie. Pofidérne prepojenia podnikateľa s policajtami, zdá sa, nie sú v súlade s kostolným poriadkom.

Zadržali ho: Michala Kováča zobrali včera kukláči.
Zadržali ho: Michala Kováča zobrali včera kukláči.
Zdroj: Plus 7 dní

„Vyšetrovateľ inšpekčnej služby zadržal štyri osoby pre korupčnú trestnú činnosť. Príslušníkovi z národnej protikorupčnej jednotky vzniesol obvinenie za pokračovací zločin prijímania úplatku, príslušníkovi z okresného riaditeľstva za pokračovací zločin prijímania úplatku a za prečin ohrozovania dôvernej skutočnosti v súbehu s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa, dvom civilným osobám za pokračovací prečin podplácania. Dotknuté osoby sú stále zadržané. Vzhľadom na to, že v súčasnej dobe stále pokračujú procesné úkony, nemôžeme poskytnúť ďalšie informácie,“ informovala Lucia Kirinovičová z Ministerstva vnútra.

Vyjadrenie sme žiadali aj od mediálnej zástupkyne firmy Vassal EKO. K obvineniu jej klientov nevedela nič povedať. S konateľom Michalom Kováčom a riaditeľom Vassal-u Martinom Andrejčákom sa nemôže spojiť.

Hora nebezpečných látok: Čierna skládka v Podunajských Biskupiciach.
Hora nebezpečných látok: Čierna skládka v Podunajských Biskupiciach.
Zdroj: Archív

Fotky ako dôkaz

V súvislosti so spoločnosťou, ktorej šéfuje svalnatý podnikateľ Michal Kováč, sa v médiách objavilo niekoľko zaujímavých fotografií. Kováč pózuje nielen na jachte so šéfom OLO Branislavom Cimermanom, ale aj na výlete v Moskve s environpolicajtom z druhého bratislavského okresu Martinom Samuelom a Patrickom Lutterom z Okresného úradu.

Ján Majo: Vyšetrovateľ, ktorého vyšetrujú.
Ján Majo: Vyšetrovateľ, ktorého vyšetrujú.
Zdroj: Archív

Kováč je manželom missky Anny Amenovej.

Anna Amenová
Anna Amenová
Zdroj: Pavol Konštiak