Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol hovorca KP v Trenčíne Marián Sipavý. Upozornili na to Aktuality.sk. Dôvodom je, že vyšetrovateľovi Martinovi Juhásovi, ktorý prípad realizoval, bolo vznesené obvinenie pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. "A to v súvislosti s vedením vyšetrovania, zabezpečovaním, vyhodnocovaním a nakladaním s dôkazmi v trestnej veci," priblížil hovorca.

Uvedená skutočnosť je podľa hovorcu "tak závažného charakteru, že vyžaduje zrušenie vydaného uznesenia vyšetrovateľa Policajného zboru z dôvodu, aby neexistovala žiadna pochybnosť o zákonnosti trestného konania vedeného proti Matúša Mečára a spol.".

Dozorujúci prokurátor KP Trenčín na základe toho odňal Martinovi Juhásovi tento prípad. Zároveň "uložil vyšetrovateľovi Prezídia Policajného zboru, Národnej kriminálnej agentúry, aby vo veci znovu konal a rozhodol". Portál pripomína, že Mečár je bývalý MMA zápasník. Obvinenie bolo zrušené aj Andrejovi Jahnátkovi, ktorý je synom exministra dopravy Ľubomíra Jahnátka.

FOTO k téme v GALÉRII.

Kauza je známa z videí, ktoré boli medializované vlani v októbri. Zobrazujú, ako sa stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpar, Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora Gašpara.