Tip na článok
Podnikateľ Marián Kočner počas rozhovoru pre portál Pluska.sk

Kočnerov superbiznis. Získal za facku budovu, do ktorej štát nalial milióny

Náhoda, či dobre premyslený plán? Spoločnosť známeho bratislavského podnikateľa Mariána Kočnera je už niekoľko týždňov vlastníkom lukratívnej budovy v centre hlavného mesta. Na jej výstavbu pritom putovali aj peniaze zo štátneho rozpočtu. Išlo o sumu deväť miliónov eur.

Galéria k článku (20 fotografií )
Marian Kočner: Pokuta pol milóna za neuskutočnenú výmenu sa mi zdala adekvátna.
Marián Kočner prešiel radikálnou zmenou, po kúre v indickom relaxačnom centre zhodil 40 kíl a v spoločnosti sa začal objavovať s novým imidžom, oholený dohladka.

Všetko sa začalo ešte v roku 2006. Firma Dixia Sollaris predstavila svoj developérsky projekt Urbanic, ktorý mal vysoké ambície. V roku 2010 projekt eseročky Dixia Sollaris, ako vôbec prvý a zatiaľ jediný na Slovensku, sa rozhodla podporiť Medzinárodná investičná banka. Naliala doň už spomínaných deväť miliónov eur.

FOTO Minulosť europoslankyne Flašíkovej Beňovej: Bratríčkovanie s Kaliňákom aj objatie s Kočnerom

Pomohli mu Rehákovci?

Lenže ako to už na Slovensku chodí, firma nesplácala a postupne sa dostala do konkurzu. V ňom sa postupne menili správcovia, tými poslednými (a zrejme aj tými správnymi) sa napokon stali ľudia spojený s menom advokáta Martina Reháka. A budovu „priklepli“ Mariánovi Kočnerovi.

Kočnera záhadne osvietilo! Spomenul si na obchody Kollára s Piťom

„A čo som prašivý? Alebo som ju ukradol? Ja som kúpil budovu v konkurze, ktorá bola na predaj,“ reagoval pobúrene Marián Kočner.

Celý rozhovor s Mariánom Kočnerom, ako aj viac informácií o pozadí kauzy si môžete prečítať v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Plus 7 dní

Viac o Kočnerovi a jeho aktivitách sa dočítate na Pluska.sk:

VIDEO Plus 7 Dní