Bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko a v druhom rade aj samotná televízna spoločnosť sú povinní preplatiť zmenku v hodnote 8,3 milióna eur spoločnosti Správa a inkaso zmeniek Mariána Kočnera. Rozhodla o tom vo štvrtok sudkyňa Okresného súdu Bratislava V Zuzana Maruniaková. Rozsudok nie je právoplatný.

"Je to len prvostupňové rozhodnutie, na druhý stupeň si ešte počkáme, ak to skončí v náš prospech, bude to musieť zaplatiť ten, komu to súd prikáže. Rukou spoločnou a nerozdielnou," vyhlásil pre týždenník Plus 7 dní Marián Kočner .

Prehľad súdneho sporu ohľadom zmenky v hodnote 8,3 milióna eur:

19. februára 2018 – Sudca Okresného súdu Bratislava V odročil pojednávanie z dôvodu ochorenia právneho zástupcu žalovaného Pavla Ruska. 22. februára 2018 – Pojednávanie v prípade zmenky v hodnote 8,3 milióna eur týkajúcej sa spoločnosti Mariána Kočnera, exministra Pavla Ruska a TV Markíza sa uskutoční 28. februára tohto roka. V tento deň sa neuskutočnilo, nakoľko polícia musela evakuovať všetky súdy v Bratislave pre nahlásenú bombovú hrozbu. 28. februára 2018 – Výpoveďou Mariána Kočnera na Okresnom súde (OS) Bratislava V pokračovalo pojednávanie v prípade zmenkovej kauzy. Okrem iného vo svojej výpovedi a na otázky právneho zástupcu spoločnosti Markíza – Slovakia, s. r. o., uviedol, že k Pavlovi Ruskovi nemá žiaden vzťah a to ani pracovný alebo obchodný. Z výsluchu Kočnera ďalej vyplynulo, že nevie, koľko zmeniek mohol Rusko podpísať v roku 2000. Vtedajšia spolumajiteľka Markízy Sylvia Volzová však o vystavených zmenkách nevedela a Kočner ju o nich ani neinformoval. 16. apríla 2018 – Na Okresnom súde (OS) Bratislava V pokračovalo hlavné pojednávanie v prípade zmenkovej kauzy. Právny zástupca TV Markíza na pojednávaní predložil odborné stanovisko ohľadom pravosti podpisu Ruska na zmenke na sumu 8,3 milióna eur. V ďalšom priebehu súdneho konania jednotlivé strany predložili viacero listín a navrhli vypočuť ďalších svedkov.