Rovno na Bôrik

V minulosti náš tyždenník zachytil ako priestranná limuzína Roberta Fica rozváža nielen jeho manželku Svetlanu, ale aj jeho dôverníčku, oficiálne hlavnú štátnu radkyňu, Máriu Troškovú. Nedávno premiér rozšíril okruh vyvolených dám, ktoré si mohli vyskúšať jeho komfort. V pracovný deň, pár minút po ôsmej večer vyrazila Ficova limuzína z Úradu vlády. Pri luxusnom komplexe na nábreží Dunaja v hlavnom meste zastavila, netrvalo dlho a z budovy vyšli dve dámy. Kroky blondíny a brunetky v družnom rozhovore viedli priamo k vládnej limuzíne. Ficov ochrankár nelenil a pohotovo ich uvádzal do priestranného Volkswagenu Transporter, ktorý je určený predsedovi vlády. Posádka sa vydala ďalej. O chvíľku už dvojica žien vystupovala pred vládnym hotelom Bôrik. Pochopiteľne nás zaujímalo, koho premiér poctil takýmto rozvozom, aké podujatie sa na Bôriku odohrávalo a či sa ho Robert Fico aj sám zúčastnil. Z Úradu vlády sme nedostali žiadnu odpoveď.

12. október 2015 19.20 h Hotel oligarchu Smeru Juraja Širokého Double Tree by Hilton
Vo večerných hodinách: Robert Fico vošiel s Máriou Troškovou cez špeciálny vchod do hotela Juraja Širokého.
12. október 2015 19.20 h Hotel oligarchu Smeru Juraja Širokého Double Tree by Hilton Vo večerných hodinách: Robert Fico vošiel s Máriou Troškovou cez špeciálny vchod do hotela Juraja Širokého.
Zdroj: Archív Plus 7 dní

Každopádne je isté, že Úrad na ochranu ústavných činiteľov má jasne vymedzené, komu zabezpečuje prevoz a ochranu. Elitne vycvičení policajti v drahých limuzínach sú k dispozícií prezidentovi, predsedovi vlády a šéfovi parlamentu, ale napríklad aj ministrom, štátnym tajomníkom, diplomatom, či predsedovi Ústavného súdu a sudcom a predsedovi Špeciálneho súdu. Verejnosť zatiaľ nebola informovaná, že by niektorá z dotyčných dám, ktoré si tak rozkošne naskočili do Ficovho auta, aktuálne zastávala akúkoľvek zo spomenutých funkcií.