Ani sa nechce veriť, že vytúžený syn speváčky Ivety Bartošovej a hudobníka Ladislava Štaidla oslávil už svoju prvú "štvrťstoročnicu". Zároveň sú to, žiaľ, jeho prvé narodeniny, ktoré oslávil ako úplná sirota. To však nie je jediná smutná vec, ktorú osud mladému chlapcovi nadelil.

Sám ako kôl v plote zostal Artur Štaidl, keď mu v posledný januárový deň tohto roku zomrel aj otec Ladislav. Stala sa z neho úplná sirota, keďže jeho mama Iveta Bartošová zomrela za tragických okolností už pred siedmimi rokmi. A pritom od detstva to s nimi nemal jednoduché. Keď sa jeho rodičia rozišli, na mamu sa príliš spoliehať nemohol pre jej labilitu, a s otcom dokonca na čas prerušil kontakt, lebo sa mu nepáčilo, že sa o jeho mame zle vyjadroval. Po smrti Ivety si však k sebe predsa len našli cestu a otec Ladislav bol na svojho najmladšieho syna pyšný.

Po smrti Ladislava Štaidla sa preto sa mnohí obávali o Arturov osud, predsa len je ešte primladý na to, aby zostal celkom bez najbližšej rodiny. Našťastie, Artur si celkom porozumel so svojimi staršími nevlastnými súrodencami z prvého manželstva svojho otca, najmä s najstarším bratom, právnikom Jiřím, ktorý nad ním drží ochrannú ruku a stal sa akoby druhým Arturovým otcom.

Artur toho musel vo svojom mladom veku veľa preskákať, ale všetko zvládal so cťou. Jeho bývalá pestúnka Golda o ňom kedysi povedala, že už v detstve bol taký "malý dospelý". Jeho otec krátko pred svojou smrťou vyjadril obavu o svojho najmladšieho syna, aj želanie zároveň. Prial si, aby Artur stretol slušné dievča, ktoré mu nezlomí srdce, a s ktorým si založí rodinu.

 

Pozrite, akú kočku zbalil Artur Štaidl! >>

A teraz nedávno sa ukázalo, že prianie Arturovho nebohého otca sa možno splní. Artur Štaidl totiž prišiel na premiéru dokumentárneho filmu o Karlovi Gottovi spolu so svojou peknou priateľkou, s ktorou sa tak po prvý raz oficiálne ukázal v spoločnosti. Snáď sa osudom ťažko skúšanému chlapcovi, či už skôr mladému mužovi, konečne blýska na lepšie časy.