Medzi obeťami bol aj Tibor Pápay, prezývaný Papa Joe, ktorý so svojou partiou terorizoval južné Slovensko. Brutálnu vraždu si objednala konkurenčná skupina mafiánov vedená Lajosom Sátorom. Mužov, ktorých súdili za účasť na vražde nakoniec zabili alebo zahynuli. Zmizol aj údajný objednávateľ popravy Lajos Sátor, ktorého telo dodnes nebolo nájdené.

Policajná akcia

Do baru Fontána v Dunajskej Strede vtrhli krátko po devätnástej hodine traja maskovaní muži so samopalmi. Po výzve, že ide o policajnú akciu, miestny boss Tibor Pápay so svojimi kumpánmi prestal hrať karty a pokojne čakal, kedy sa akcia v štýle „Výmetnica“ skončí. Tentoraz trvala len pár sekúnd.

Ozbrojenci začali do prítomných mužov bezohľadne strieľať. Po masakri, pri ktorom zomrelo desať ľudí políciou považovaných za členov miestnej mafie, zabijaci zmizli v uličkách Dunajskej Stredy. 

Obeťami boli členovia miestnej mafie a boss dunajskostredského podsvetia a údajný vodca slovenského podsvetia Tibor Pápay, ktorý bol kedysi zápasníkom a pracoval pre bývalého šéfa slovenského podsvetia Miroslava Sýkoru.

Na mieste, kde vrahovia brutálne popravili deväť ľudí a desiaty zomrel po prevoze do nemocnice, padlo 113 výstrelov. Okrem šéfa gangu Tibora Pápaya († 33) nazvaného Papa Joe prišli v bare o život Pál Ábrahám († 29, prezývaný Gíreš), Zoltán († 28) a Erik († 23) Csehovci, Štefan Csóka († 25, Čoki), Zoltán Godány († 39, Maži), Tibor Kardos († 33, Fényelvü), Róbert Sárközi († 32, Kopas), Norbert Varga († 24, Bölényi), a Peter Rosa († 25).

Jeden z členov gangu, ktorý zomrel až v sanitke, podľa bezpečnostného analytika Milana Žitného prezradil záchranárom, že Pápaya na oslavu dal zavolať vysokopostavený dôstojník Slovenskej informačnej služby. Nie je to vylúčené, Pápay mal spolupracovať so siskármi.

Tragickému koncu sa vyhol len Norbert Kocsis, ktorý krátko pred streľbou z reštaurácie odišiel. Neskôr sa ho viackrát pokúsili zabiť. To sa podarilo v prípade Tibora Premusa, ktorý zomrel práve po streľbe v Trsticiach.

Všetci mŕtvi

Obvinenými boli v tejto kauze aj bratia Czaba a Szilárd Raiszovci, Árpád Szamaránszky a údajný objednávateľ vraždy Ľudovít Sátor. Ďalším z aktérov kauzy vyvraždeného pápayovského gangu bol Andrej Reisz. Všetci sa napokon stratili bez stopy okrem Arpáda Szamaránskeho, ktorý zahynul v roku 2005 pri autonehode.

Súd 2. októbra 2011 zastavil trestné stíhanie bratov Szilárda a Csabu Raiszovcov, keďže súrodenci zomreli. Polícia z ich vraždy obvinila Ľudovíta Sátora, telá súrodencov sa našli zakopané pri Dunajskej Strede. Po Ľudovítovi Sátorovi bolo vyhlásené medzinárodné pátranie, polícia už zaistila všetkých jeho najbližších spolupracovníkov a stačila ho obviniť aj za pestovanie marihuany na pozemku, na ktorom našli telá bratov. Polícia ho nikdy nechytila, aj keď sa pohyboval po Slovensku.

Kauza Sátorovci

Práve dnes sa na Špecializovanom súde v Banskej Bystrici očakáva definitívny rozsudok v kauze Sátorovci, organizovanej skupine, ktorá sa zaoberala páchaním rôznej ekonomickej a majetkovej trestnej činnosti, ako aj páchaním násilnej trestnej činnosti, najmä vrážd, ktoré boli páchané z rôzneho motívu, a to najmä likvidácie osôb, ktoré patrili do takzvanej konkurenčnej skupiny „Pápayovcov“, z ktorých väčšina z nich bola zavraždená  práve pred dvadsiatimi rokmi  v bare Fontána v Dunajskej Strede. 

V  kauze Sátorovci  bolo obvinených celkovo štrnásť osôb, ktoré boli vzájomne prepojené rôznou kriminálnou činnosťou.

Vykopané telá

Krátko pred masakrou v bare Fontána odišiel od hracieho stola Béla Écsi, ktorému v ten večer nešla karta. Écsiso osud sa naplnil v apríli 2003. Pri prestrelke ho Sátorovi muži naložili do auta, mučilo ho, popravili a zakopali do zeme. Neskôr telo Bélu vykopali a pochovali pri Malých Dvorníkoch (okres Dunajská Streda). Pozostatky policajti našli po 15 rokoch.

Po dlhých rokoch prehovoril aj Lehel H., na ktorého pozemku vraj Sátor a spol. zakopávali mŕtvoly. Podľa jeho slov pápayovcov postrieľal Sátorov maďarský spoločník Alexander Haris alias Turek. Sátor podľa policajtov postupne zabíjal aj ľudí zo svojho najbližšieho okolia, ktorí v kauze masakry pápayovcov čelili obžalobe.

V mlynčeku na mäso skončil aj jeho parťák Andor Reisz. Smrť si našla aj samotného Sátora, podľa polície ho zavraždili vlastní ľudia ešte v decembri 2010.