Lustrovaný

Čo deň, to závažné zistenie! Vyšetrovanie vraždy mladej dvojice, ku ktorej došlo vlani 21. februára v obci Veľká Mača zdá sa odkrýva záležitosti, ktoré nikdy nemali uzrieť svetlo sveta. Najnovšie vyplávalo na povrch, že pri zbieraní informácií o Jánovi Kuciakovi mohla byť niekomu nápomocná aj polícia. Teda minimálne jeden jej príslušník, ktorý mal niekedy na jeseň 2017 lustrovať osobu mladého žurnalistu v policajnej databáze. Potvrdil to zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

Prepojenia

Toto zistenie vyvoláva značnú dávku znepokojenia, najmä ak berieme do úvahy všetky fakty. A síce, polícii v tom čase šéfoval Tibor Gašpar, ktorý je rodinne prepojený na rodinu nitrianskeho oligarchu Miroslava Bödöra a jeho syna Norberta. Mladší z Bödörovcov sa zas mal stretávať s kontroverzným Mariánom Kočnerom. Nuž a ten, ako je známe mal mať blízky vzťah s Alenou Zsuzsovou, teda s jednou zo štyroch osôb aktuálne obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Navyše, práve Marián Kočner a údajne aj Norbert  Bödör si mali najať bývalého príslušníka SIS Petra Tótha, na sledovanie a zbieranie kompromitujúcich materiálov na nepohodlných novinárov. Vrátane Jána Kuciaka.

Spoločne: Zsuzsovú v minulosti fotograf nafotil v spoločnosti Kočnera.
Spoločne: Zsuzsovú v minulosti fotograf nafotil v spoločnosti Kočnera.
Zdroj: Plus 7 dní

Skúpi na slovo

Kto konkrétne a prečo hľadal v policajnej databáze informácie o Jánovi Kuciakovi pred jeho vraždou nechcú zatiaľ orgány činné v trestnom konaní prezradiť. Policajné prezídium nás odporučilo na Úrad špeciálnej prokuratúry, odkiaľ nám zas prostredníctvom svojej hovorkyne Jany Tökölyovej dali vedieť, že ,,vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v neverejnom prípravnom konaní sa nebudeme podrobnejšie vyjadrovať k veci, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie.“

Viac sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ >>

Aktuálne číslo PLUS 7 DNÍ
Aktuálne číslo PLUS 7 DNÍ
Zdroj: Plus 7 dní

Prečítajte si tiež: