Pavel Traubner (79), svetovo uznávaný profesor neurológie, musí po päťdesiatich piatich rokoch kariéry vysvetľovať, že jeho vyšetrovacie metódy nemajú sexuálny podtext. Stalo sa tak na popud výpovede jeho niekdajšej pacientky Kristíny Šlesarovej, ktorá sa liečila na epilepsiu a depresiu. S odstupom niekoľkých rokov si vo svojom blogu na internete spomenula, že keď mala osemnásť, profesor jej kázal, aby sa mu prešla po ordinácii bez podprsenky a že jej reflexy skúšal aj natiahnutím gumy na nohavičkách. Obvinenie nabralo obrátky po kauze Maroša Kramára (61), ktorý v televíznom vysielaní prstom „poškrabkal“ vizážistku po zadku.

Trpí celá rodina

Po tom, čo profesorovi Traubnerovi na sklonku minulého roka pre záchranu života amputovali nohu, dostal od svojich priateľov a pacientov stovky podporných správ. Ozval sa mu aj herec Maroš Kramár, s ktorým dnes podstupujú jednu z najhorších skúšok obhajoby svojho morálneho života. „Pali, drž sa. Veľa ľuďom si pomohol. Teraz musíme všetci pomáhať tebe. Dúfam, že si si vybral všetko zlé už dopredu a budúci rok bude už len dobre,“ napísal mu herec netušiac, čo ešte príde.

Viac FOTO profesora Pavla Traubnera po amputácii nohy v GALÉRII

Viac o Traubnerovej kauze, čo mu traumatizovaná pacientka vyčíta a či sa ešte vráti do ambulancie, v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ

Prečítajte si tiež: