Vlani na jeseň na Mariána Kočnera dokonca podal trestné oznámenie za nebezpečné vyhrážanie. Polícia a prokuratúra však vyhodnotili, že podnikateľ žiadny trestný čin nespáchal.

A keby len to! Dopustiť sa nemal ani priestupku. Aktuálne vysvilo, že na to všetko orgány činné v trestnom konaní prišli bez toho, aby si Mariána Kočnera vôbec predvolali.

Nafúknutá bublina

,,Nie, nebol som v tejto veci predvolaný. O uvedenom trestnom oznámení som ani nevedel. Dozvedel som sa to až teraz, po hroznej udalosti, keď o všetkom informovali médiá,” povedal nám samotný Kočner, ktorý sa razantne ohradil voči tvrdeniam, že sa mal v minulosti Jánovi Kuciakovi nebezpečne vyhrážať. ,,Je to len nafúknutá bublina slniečkárskych novinárov, ktorí hľadajú senzáciu tam, kde nie je," vyjadril sa známy podnikateľ, ktorého meno sa objavilo aj na mafiánskych zoznamoch.

Len hypotetická otázka

,,Ja som sa s Jánom Kuciakom stretol raz v živote na nejakej mojej tlačovke, kde mi položil asi tri otázky. Potom mi niekoľkokrát napísal mail s nejakými otázkami, ja som na všetky vždy korektne odpovedal a musím povedať, že on korektne moje odpovede uverejnil v plnom znení. Naposledy ma kontaktoval asi pre štyrmi mesiacmi, už ani neviem kvôlli čomu. Mali sme dlhší rozhvor o všeličom možnom a ja som sa ho vtedy opýtal, či by sa mu páčilo, keby niekto na neho, či jeho rodinu hľadal nejaké veci a potom ich zverejnil aj v prípade, že by to nebola pravda . Pýtal som sa ho, akoby sa cítil. Len som položil hypotetickú otázku,” ponúka svoju verziu udalostí spred niekoľkých mesiacov Marián Kočner.

Vytočený

Podnikateľa sa nesmierne dotkla otázka, či predpokladá, že v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej ho polícia predvolá. ,,Ale to nie je otázka na mňa! Ja nemám čo predpokladať! Nevidím absolútne žiadny dôvod, aby som bol predvolaný na políciu kvôli tejto tragickej udalosti. Ale ak predvolaný budem, tak tam pôjdem,” pripustil Kočner.

Opäť sa pritom pustil do slniečkárskych novinárov, ktorí keby vraj mali o trošku vyššie IQ ako 100, tak by vedeli, že to, čo bolo napísané, nie je zaujímavé. "Ale určite by bolo zaujímavé, čo chcel Ján Kuciak písať,” dáva kľúč k vyšetrovaniu Marián Kočner, ktorý nezabudol na slušnosť a rodine Jána Kuciaka aj jeho priateľky Martiny Kušnírovej vyslovil úprimnú sústrasť. Marián Kočner tvrdí, že ho polícia nikdy nepredvolala v súvislosti s trestným oznámením, ktorého na neho kvôli nebezpečnému vyhrážaniu podal novinár Ján Kuciak.

Tragická udalosť, ktorá u nás nemá obdoby

Mladý novinár a jeho priateľka zomreli hroznou smrťou. Podľa polície sa stali obeťami úkladnej vraždy. Zavraždili ich strelnou zbraňou pravdepodobne ešte vo štvrtok v ich dome vo Veľkej Mači neďaleko Trnavy.

Premiér Fico vyhlásil na informácie vedúce k dolapeniu páchateľov odmenu milión eur.

Prečítajte si tiež: