Tip na článok
Nie sú svoji: Pred mnohými rokmi sa rozviedli. Do chomúta už s blondínkou podnikateľ nevstúpil, ale spolu sú stále.

Na mizine?: Prokurátor zaistil majetok Mariána Kočnera, na luxusnú vilu však ruka zákona nesiahla

Zatiaľ čo Marián Kočner sedí vo väzbe, špeciálny prokurátor vydal pokyn na zaistenie jeho majetku.

Galéria k článku (19 fotografií )
Police na topánky: Viac ako na každý deň v mesiaci jedny.
Vaňu nemá rada: Karolína Kočnerová preferuje priestranný sprchovací kút.
Vila je v bezpečí: Domov Kočnerovcov prokurátor nezablokoval. Písaný je totiž na Karolínu.

 Najvyššiu bonitu má pritom vila na bratislavskej Kolibe, v ktorej pred zadržaním Koč­ner býval. Tú pred zaistením uchránilo iba to, že oficiálne je jej majiteľkou podnikateľova životná partnerka Karolína Kočnerová. Zaisteniu sa však nevyhol stavebný pozemok s prekrásnym výhľadom na mesto v susedstve vily, napísaný na Kočnerovo meno. Jeho hodnota je v súčasnosti zhruba štvrť milióna eur. Kočner prišiel aj o rodinný dom v Bernolákove a o hektár ornej pôdy pri Čunove.

Koniec idyly

Aj keď mlado vyzerajúca Karolína stojí po boku kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera celé desaťročia, trávi s ním dovolenky a dokonca žije v jednej domácnosti, nie sú zobratí. Keď prepukla kauza Technopol, manželia sa rozviedli a podnikateľ do chomúta už druhýkrát nevstúpil. Napriek tomu s Karolínou a dvomi dcérami, Andreou a Karolínou mladšou, tvoria rodinu. Andrea sa vo zveľaďovaní impéria výrazne neangažuje, zato Karolína mladšia postavila na nohy dva hotely na Donovaloch, ktoré orgány činné v trestnom konaní zaistili s ďalším majetkom. Jeho pracovitá dcéra sa na Donovaly odsťahovala s mužom a svoje manažérske schopnosti aplikujú na momentálne blokovanej nehnuteľnosti, ktorá bez povšimnutia aj v týchto dňoch funguje.

Ako vníma zaistenie ubytovacích zariadení na Donovaloch ich manažérka a dcéra obvineného biznismena Karolína, sme sa snažili u nej zistiť. „Viete čo, nemám čas rozprávať sa s vami. Ďakujem,“ znelo jej stanovisko k potupnej situácii. Až donedávna rodinný biznis fungoval priam idylicky. Marián Kočner sa venoval svojim aktivitám. Zarábal peniaze, bojoval s novinármi, začal dokonca natáčať na YouTube seriál o svojich úhlavných nepriateľoch novinároch, ale nedokončil ho. Skôr ako sa dostal k ďalšiemu dielu Na pranieri, zbalili ho kukláči. A tak rodinný dom, v ktorého záhrade točil šou, ostal opustený. Sporadicky sa v ňom zdržiava len Kočnerova žena Karolína, ale susedia ju zďaleka nevídajú tak často ako pred zásahom polície.

Staré zlaté časy

Blondínka milovala chodiť do spoločnosti. Vždy perfektne nahodená a upravená v špičkových dizajnérskych značkách sa objavovala so svojimi blízkymi kamarátkami na VIP akciách. Nikdy sa nesprávala nápadne, skôr pútala pozornosť svojím výzorom. Keď si z času na čas po jej boku vyšiel aj podnikateľ, bola jeho ozdobou. Málokedy sa však prejavila. Rozhovory poskytoval on. Hoci blond Karolína pôsobila nenápadne, majetkovo až taká nezaujímavá nie je. Kočner jej vraj maximálne dôveruje a jej meno často figuruje v katastri či Obchodnom registri. Karolína Kočnerová roky držala s biznismenom líniu a jeho trestnoprávne trampoty prežíva veľmi ťažko.

Veľkorysý priestor: Vo vile na Kolibe ukrýva v šatníku pani domáca  mnoho dizajnérskych skvostov. Módu má rada. Dogabanú ju nestretnete.
Veľkorysý priestor: Vo vile na Kolibe ukrýva v šatníku pani domáca mnoho dizajnérskych skvostov. Módu má rada. Dogabanú ju nestretnete.
Michal Šebeňa

„Nedávno bola u kamarátky, ktorá má bazár s luxusnými obnosenými vecami v Starom Meste. Bola vychudnutá na kosť,“ prezradil nám blízky známy. Niet sa čo čudovať. Veď silné meno Kočner, reputácia a pohodlný život na výslní sú ohrozené. Hrozí totiž, že rodina príde o majetok, i keď sa povráva, že prešibaný lišiak Kočner s touto situáciou rátal a o svoju rodinu sa postaral. Na dlažbe neostane.

Zvyknutá na krémy

Karolína žila vo vile po jeho boku spokojný život. Jej náplň dňa boli vraj zväčša obchody a kozmetika. Na svoju vizáž si extrémne potrpí. Okrem luxusného oblečenia si dáva veľký pozor na pleť, postavu a kvalitu vlasov. Tvár si nikdy neopaľuje. Na rodinnej jachte v Chorvátsku či inde používa vždy klobúk a krém s vysokým ochranným faktorom. Priamemu slnku sa vyhýba. Mladý výzor je pre ňu alfa a omega. Kedysi dovolila médiám nazrieť do svojej kúpeľne a neboli tam maličkosti.

Je to pre ňu jedna z najdôležitejších miestností v dome. V každej musí byť koberec, aby pôsobila útulne. Kúpanie vo vani ju príliš nebaví, preto si zriadila obrovský sprchovací kút so sedadlom. Takáto hygiena jej robí lepšie ako horúci kúpeľ. V kúpeľni musia byť dve umývadlá a veľké zrkadlá. V zásuvkách má kozmetickú výbavu profesionálneho salóna. Krémy používa len na báze morských rias, nespôsobujú jej alergickú reakciu. Mastné krémy u nej nenájdete. „Väčšinou totiž pokožke chýba voda. Koža potrebuje vodu, nie mastnotu. Ňou sa len upchávajú póry. Aj krém na noc je super. Keď si ho natriem na tvár, cítim až chlad. Veľmi príjemný pocit. Navyše sťahuje póry. Výborný je i bieliaci rad na pigmentové fľaky a proti vráskam,“ opísala svoje vychytávky. Miluje masky na tvár, ktoré mieša aj doma.

Priznala, že si občas pomáha injekčnými výplňami. „Dnes je už normálne sem-tam pichnúť botulotoxín do čela a kyselinu do vrásky. Zatiaľ som však neabsolvovala nijaké veľké zákroky a dúfam, že ešte nejaký čas to vydrží. Ale plastické vylepšenia vôbec neodsudzujem. Keď budem mať pocit, že napríklad viečka sú zlé, pôjdem si ich dať spraviť. Ak plastický chirurg vezme ozaj len to, čo je navyše, a neťahá kožu až do vlasov, teda ak to urobí s citom a žene to nezmení výzor, len trošku otvorí oči, oživí vzhľad, je to fajn,“ priznala bez okolkov. Predviedla aj svoje druhé kráľovstvo - šatník. Priestranný s mäkkým kobercom a vešiakmi. Všetko musí byť zavesené, nie poskladané. Na mieru má vyrobené police na lodičky a kabelky. Čalúnená stolička v strede šatníka slúži na pohodlné vyberanie topánok.

Dal to na fešáka

Popri svojej manželke chcel byť švihák aj podnikateľ. S nadváhou bojoval celý život, až si raz povedal dosť a rozhodol sa ísť pod nôž. Maximálnu hmotnosť mal stodvadsaťsedem kilogramov a, na porovnanie, najnižšiu šesťdesiat­osem. To bolo asi pred tridsiatimi rokmi, keď sa ženil. Hriechy z mladosti a pažravosť mu neskôr bránili schudnúť na vytúženú hmotnosť. Mal totiž roztiahnutý žalúdok a nič sa s tým nedalo robiť. Nadváha mu spôsobovala zdravotné problémy, dýchavičnosť a problémy mal so schodmi. Skúšal všetky možné diétne triky aj akupunktúru, ale vždy sa dostavil len jojo efekt. V Rakúsku si dal do žalúdka voperovať špeciálny balónik, ani ten nepomohol. Keď ho vybrali, nabral kilá. Nakoniec sa rozhodol pre radikálne riešenie za tritisíc eur. Lekári mu vyrezali kus žalúdka, tým sa mu zmenšil a mohol prijímať iba malé porcie. Nosil so sebou špeciálne tégliky s konkrétnym objemom jedla. Za rok schudol tridsať kíl.

Z úspechu sa tešil a investíciu neľutoval. S tým, koľko po diétach investoval do handier, sa tri tisícky nadali porovnať. „Do šatníka som investoval hrozné peniaze. Vždy keď som bol vo fáze chudnutia, tak som sa z toho tešil a všetky staré veci som vyhádzal. Myslel som si, že ich už nebudem potrebovať. Nakúpil som si nové oblečenie, ale potom som zas nové odkladal a prikupoval väčšie a väčšie. Aj preto by sa mali ľudia nad svojím bojom s obezitou zamyslieť,“opísal pred rokmi svoje útrapy. Dnes sú to isto pre Mariána Kočnera malichernosti a pasuje sa s oveľa vážnejšími okolnosťami.

Stále bojoval s váhou:  Vyoperovanie kusu žalúdka mu pomohlo schudnúť.
Stále bojoval s váhou: Vyoperovanie kusu žalúdka mu pomohlo schudnúť.
Tony Štefunko

Čo znamená zaistenie majetku?

Príkaz na zaistenie majetku môžu vydať justičné orgány, čiže prokurátor, sudca pre prípravné konanie alebo súd vtedy, ak má tento majetok prepadnúť štátu. Postupy týkajúce sa zaisťovania majetku sú však predmetom diskusií. „Stačí iba podozrenie orgánov činných v trestnom konaní, že ide o majetok z trestnej činnosti, a už pri vznesení obvinenia sa môže taký majetok zhabať. Čiže osoba ešte nie je právoplatne odsúdená, ale majetkom už nedisponuje. V prípade, že sú s majetkom spojené neprimerané náklady, môžu orgány štátu rozhodnúť o jeho predaji. A môžu tak urobiť aj bez súhlasu majiteľa. Rizikom je, ak potom dotyčného neodsúdia, ale majetok je už predaný. Podobný prípad sa stal v susednej Českej republike,“ konštatuje pre týždenník PLUS 7 DNÍ zdroj z právnického prostredia. Riziká tohto inštitútu kritizovala aj Slovenská advokátska komora.

Prečítajte si aj:

Myslíte si, že príde Kočner o všetok svoj majetok? Napíšte nám do komentárov...

VIDEO Plus 7 Dní