Queen B a Jay-Z vedú. Americká speváčka Beyoncé a jej manžel, americký raper Jay-Z, si zaknihovali víťazstvo v rebríčku najlepšie plateného hviezdneho páru roku 2016. Spoločne si polepšili o 107,5 milióna dolárov.

Bývalá členka hudobnej R&B skupiny 90-tych rokov Destiny's Child prispela do spoločnej kasy sumou 54 miliónov a obsadila 34. priečku medzi najlepšie zarábajúcimi celebritami. Raper, producent a podnikateľ zarobil 53,5 milióna dolárov a umiestnil sa o dve miesta za ňou.

Dvojica ukázala, ako sa robí spoločný biznis. Hlavný zdroj príjmov, šiesty štúdiový album Beyoncé s názvom Lemonade, vyšiel v apríli 2016 cez streamovaciu službu Tidal. Tú vlastní práve Jay-Z.

Do spoločnej kasy prispeli takmer rovnakým - a veľmi slušným - dielom.
Do spoločnej kasy prispeli takmer rovnakým - a veľmi slušným - dielom.
Zdroj: Getty Images

Do spoločnej kasy prispeli takmer rovnakým - a veľmi slušným - dielom. Foto: Getty Images

Speváčka má na vlastný úspech neskromne znejúce vysvetlenie. „Nepoznám nikoho vo svojej brandži, kto by pracoval tvrdšie ako ja,“ vyhlásila v minulosti pre Forbes. Jay-Z zasa slušne ťažil aj v inej ako v hudobnej oblasti. Milióny na účet mu okrem nahrávacej spoločnosti Roc Nation priniesol alkohol – šampanské značky Armand de Brignac a koňak D'Ussé.

Už tri roky pritom nevydal sólový album, konštatuje portál magazínu Forbes. „Boli časy, keď jeden hit vyriešil všetko. To však už neplatí. Hudobný priemysel sa v tomto smere zmenil, lebo sme na to jednoducho prišli. V biznise je dôležité otvoriť sa zmene,“ vyhlásil ešte v roku 2010. Métu splnil. V roku 2014 Forbes odhadol jeho majetok na 520 miliónov dolárov.

A čo minuloroční králi rebríčka top zarábajúcich hviezdnych párikov? Taylor Swift a Calvin Harris o svoje prvenstvo prišli. Dôvod je prozaický – rozchod.

Taylor Swift a Calvina Harris. Ich vzťah je minulosť.
Taylor Swift a Calvina Harris. Ich vzťah je minulosť.
Zdroj: profimedia.sk

Taylor s Calvinom v šťastnejších časoch. Foto: profimedia.sk

Ani jedného to však mrzieť nemusí. Obaja sú – podobne ako Beyoncé a Jay-Z – čo sa týka zárobkov suverénni aj ako sóloví hráči. Majetok Swiftovej odhadol Forbes na 200 miliónov dolárov, Harris je na tom horšie, no stále slušne – na konte by mal mať 63 miliónov.