Tip na článok
Vo väzbe: Po tom, ako na Antonina Vadalu vydal benátsky súd európsky zatykač, skončil v zadržiavacej väzbe.

Šokujúce odhalenia v prípade Vadalu: V jeho budove sídlili tí, ktorí ho mali kontrolovať!

Paradox po Slovensky! Pobočka colného úradu, ktorý kontroluje všetky náležitosti okolo vyvážaného či dováženého tovaru zo zahraničia, v Michalovciach niekoľko rokov sídlila v budove patriacej firme Antonina Vadalu.

Galéria k článku (20 fotografií )
Mária Trošková: S Vadalom riešila pozemky na pozemkovom fonde. V čase, keď už robila pre premiéra.
Ficova asistentka Mária Trošková pre Brejk vytiahla ťažký kaliber.
Zamaskovaná: Trošková mala slnečné okuliare v sychravý deň.

Vadala je dnes hádam najznámejší Talian žijúci na Slovensku, ktorý aktuálne čelí podozreniam z páchania drogovej trestnej činnosti. Nuž a v minulosti bol tiež partnerom Márie Troškovej, bývalej hlavnej štátnej radkyne z Úradu vlády SR.

Majka: Bývalá štátna radkyňa v minulosti údajne stála za čudnými prevodmi státisícov eur z Vadalových firiem.
Majka: Bývalá štátna radkyňa v minulosti údajne stála za čudnými prevodmi státisícov eur z Vadalových firiem.
Michal Smrčok

Drogy v kamiónoch

Vadala sa mal spomenutej trestnej činnosti dopúšťať ako člen zločineckej organizácie 'Ndrangheta. Tá je podľa dostupných informácií známa aj tým, že po Európe rozváža drogy v kamiónoch. Samotný Antonino Vadala v tejto súvislosti aktuálne sedí v zadržiavacej väzbe.

Dostal sa tam minulý týždeň na základe európskeho zatykača vydaného benátskym súdom. Skutočnosť, že v objekte, ktorý patril Vadalovej firme, sídlila pobočka colného úradu v Michalovciach, preto znie ako nepodarený žart. Na jazyk sa tu totiž úplne logicky tlačí otázka ako dôsledne asi prebiehali kontroly tovarov určených Vadalovým firmám.

Je to minulosť

Michalovskí colníci úradovali v prenajatých priestoroch na Priemyselnej ulici dvanásť rokov, pričom v posledných troch bola ich vlastníkom Vadalova spoločnosť BOVINEX EUROPA. Informácie potvrdila Ivana Skokanová, hovorkyňa Finančnej správy SR, pod ktorú spadajú aj colné úrady. „Prípad, na ktorý sa pýtate, je z minulosti a riešilo ho bývalé vedenie vtedy ešte Colného riaditeľstva pred vznikom finančnej správy,“ povedala nám.

Sudca trebišovského okresného súdu poslal Sebastiana Vadalu do väzby.
Sudca trebišovského okresného súdu poslal Sebastiana Vadalu do väzby.
Roman Hanc

Viac o tom, ako kompetentní vysvetlili netypický prenájom priestorov pre colníkov sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.

Plus 7 dní
Plus 7 dní
Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní