Vysvitlo, že na predmetnej nehnuteľnosti došlo k zmenám, ktoré nebyť lekárovej všímavosti, mohli mať vplyv na rozhodnutie súdu.

Márny boj

Po druhýkrát sa zajtra na popradskom súde zoči voči stretnú pán Franc a slovenská hlava štátu Andrej Kiska. Bojujú spolu o lukratívny pozemok nachádzajúci sa pod štítmi Vysokých Tatier. Kedysi v minulosti patril otcovi Jána Franca, ktorých ho v druhej polovici deväťdesiatych rokoch prepísal na svojho syna. Ten pôdu prenajal poľnohospodárskemu družstvu, od ktorého pravidelne poberal dohodnuté nájomné buď v peňažnej alebo naturálnej podobe. Dostal ho aj v roku 2016, kedy však Ján Franc zistil, že veľký kus pôdy, presnejšie 12 105 metrov štvorcových v obci Veľký Slavkov mu už nepatrí. Aspoň podľa výpisu z katastra nehnuteľností, podľa ktorého pozemok od roku 1999 vlastní súčasný prezident Andrej Kiska. Ján Franc nechápal, preto sa pýtal a dožadoval vysvetlenia. A to nielen od Andrej Kisku, ale aj od polície a prokuratúry. Zbytočne.

Popradský zubár Ján Franc bojuje o svoj majetok po otcovi súdnou cestou. Aktuálne sa musel vysporiadať s ďalšou záľudnosťou. Zmenami v katastri.
Popradský zubár Ján Franc bojuje o svoj majetok po otcovi súdnou cestou. Aktuálne sa musel vysporiadať s ďalšou záľudnosťou. Zmenami v katastri.
Zdroj: MATEJ KALINA

Menili žalobu

Vlani na jeseň sa rozhodol, že o svoj majetok bude bojovať súdnou cestou.

Na Andreja Kisku podal žaloba, ktorou sa domáha určenia vlastníckeho práva. Prvé pojednávanie v tejto veci sa konalo na konci tohtoročného januára. Druhé bolo naplánované na začiatok apríla, hlava štátu však pre štátnické povinnosti svoju neúčasť ospravedlnila. ,,K stanoveniu nového termínu dôjde v závislosti od doručenia vyjadrenia žalovaného k zmene petitu žaloby žalobcom, ktorá bola žalovanému súdom zaslaná na zaujatie procesného stanoviska,“ povedala nám vtedy hovorkyňa súdu Ivana Petrufová.

Z pôvodne jedného pozemku s veľkosťou 12 105 metrov štvorcových sú dnes parcely tri.
Z pôvodne jedného pozemku s veľkosťou 12 105 metrov štvorcových sú dnes parcely tri.
Zdroj: Archív

Zmeny v katastri

Advokátka doktora Franca Mária Kozáková však aktuálne tvrdí, že nemenili petit, ten je vraj stále rovnaký. Jej klient sa ale musel prispôsobiť novým skutočnostiam, na ktoré prišli opäť raz náhodou a vďaka svojej pozornosti. V tejto súvislosti nám odporučil nahliadnuť do výpisu z katastra nehnuteľností. ,,Skúste tam nájsť parcelu, o ktorú sa pôvodne môj klient súdil s pánom Kiskom,“ usmernila nás. Lenže tú sme hľadali márne. Ešte v januári sa totiž pán Franc súdil o parcelu číslo 662/1 s veľkosťou spomínaných vyše 12 000 metrov štvorcových. Dnes už taká neexistuje. Dokonca ani pozemok s uvedenou výmerou sa nedá nájsť. Namiesto toho sú na katastrálnej mape parcely hneď tri. Pán Franc preto musel zareagovať a svoju žalobu prispôsobiť novým skutočnostiam.

Viac o nových skutočnostiach v tomto prípade sa dočítate v budúcotýždňovom vydaní PLUS 7 DNÍ.

Prečítajte si aj:

  • Koniec impéria?: Prominentná rodina Lexovcov sa zbavuje majetkov
  • Šokujúci program! POZRITE SA, čo robil Kiska po oznámení, že nebude kandidovať za prezidenta
  • Zaujímavá osoba po boku expremiéra Roberta Fica: Ako sa k nemu dostal vietnamský poradca?

Zaujal vás tento článok? Dajte nám o tom vedieť do komentárov pod článkom...